Česká republika Krijsikova a Sinyakova získávají olympijské zlato žen

Česká republika Barbora Krejsikova a Katerina Sinyakova porazily ve finále čtyřhry žen v Tokiu v neděli Švýcarku Belindu Bencicovou a Viktorii Golubicovou 7: 5, 6: 1, aby získaly první olympijské zlato své země v tomto sportu.

Vítězství českého týmu, nejlépe umístěného a trojnásobného grandslamového šampiona, ukončilo Bencicův sen o dosažení švýcarského dvojitého zlata poté, co den předtím vyhrál finále dvouhry žen nad Krijkovou a krajankou Markitou Vondrosovou.

Pomáhá však udržet sen Krijikovy vrátit se domů s ženskými tituly ve dvouhře a čtyřhře na letošním French Open. Ona a Senyakova také vyhráli 2018 French Open a Wimbledon.

Brazílie Laura Pegosi a Luisa Stefani získaly v sobotu bronz, protože jejich země získala první medaili v tenise tím, že porazila Veroniku Kudermtovou a Elenu Vesninovou z Ruského olympijského výboru.

Sledujte | Kanaďan Oger Eliassim hovoří o své účasti na olympijských hrách v Tokiu:

Vivek Jacob si sedá s kanadskou tenisovou hvězdou Felixem Augerem-Aliassimem o svém výkonu v Tokiu, o tom, co se ze zkušeností naučil, a o plánech znovu se zavázat do Paříže v roce 2024 3:20

READ  Australan pracuje první den Davis Cupu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *