Česká republika je známá svým loutkovým divadlem

Česká republika je známá svým loutkovým divadlem

Anna se brání a Giovanni opouští velitelský palác, pronásledován Annou, která ho chce potrestat. Její otec přispěchá na pomoc a je zabit Giovanni.

Jde o první z mnoha dramatických a komických scén Mozartovy opery Don Giovanni, komponované jako dar Praze. Když Mozart psal Příběh zkažené loterie, pravděpodobně si představoval okázalou inscenaci plnou dramatických efektů, emotivních scén a akce. Postavy větší než život.

Pravděpodobně nečekal, že tyto nadživotní postavy budou vysoké pouhé dvě stopy a budou vyřezávané ze dřeva – přesněji řečeno loutky.

Absurdní a zábavnou inscenaci Dona Giovanniho jsem viděl v pražském Národním divadle marionet, které v roce 1991 uvedlo první městskou loutkovou verzi Mozartovy opery a od té doby ji uvedlo 3000krát. Loutková opera a divadlo tvoří významnou součást pražské současné umělecké a kulturní scény, ale mají také kořeny v dlouhé tradici sahající až do 12. století, kdy se loutky využívaly při náboženských obřadech a lidových zvycích.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *