Česká republika hledá technologické odborníky z Nigérie a dalších zemí, kteří by zaplnili mezeru mezi talenty

Česká republika hledá technologické odborníky z Nigérie a dalších zemí, kteří by zaplnili mezeru mezi talenty

Česká republika má mnoho volných pracovních míst, zejména v oblasti technologií, ale na obsazení těchto pozic není dostatek kvalifikovaných lidí.

K vyřešení tohoto problému vláda zahájila nové vyhledávání zahraničních talentů spuštěním online portálu s názvem „Práce v České republice“.

Nový portál byl vytvořen, aby přilákal technologické odborníky do pracovní síly země ze zemí s prosperujícím technologickým ekosystémem, jako je Nigérie, a zaplnil jejich mezery v pracovní síle.

„Když znáte datum, kdy vám začíná vypršet vízum, můžete si vybrat, jak do ČR cestovat. Nejčastěji je to letadlo, ale přepravili jsme i nějaké obytné vozy správný čas a datum a o všechno bude postaráno.“ Něco a znovu, neutratíte ani korunu,“ napsal workinczechia.tech.

Česká republika má dlouhodobě nedostatek pracovních sil. Podle studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj nedostatek pracovních sil přiměl zaměstnavatele v Česku hledat pracovníky z jiných zemí.

Počet zahraničních pracovníků v zemi vzrostl jen v roce 2023 o zhruba 30 700 a v prosinci dosáhl více než 823 900, tedy 2,5krát více než na konci roku 2015; Téměř 409 800 z nich pochází ze zemí Evropské unie, ukazují statistiky úřadu práce.

Nový portál pro sponzorování víz je součástí reakce České republiky na problém a řadí ji mezi evropské země, které se již snaží přilákat odborníky v technologických oblastech, uvádí Schenghen.news.

V roce 2022 představil Evropský inovační a technologický institut (EIT) iniciativu Deep Tech Talent Initiative, která má do roku 2025 rozvíjet dovednosti jednoho milionu lidí v oborech hlubokých technologií.

Tato iniciativa byla odpovědí na problém nedostatku talentů, který zachvátil mnoho evropských zemí, vytvořením silného fondu technologických talentů v celé Evropě.

„Workinczechia.EU poskytuje zahraničním talentům komplexní přehled o životě a zaměstnání u nás… od podrobností o vízech a imigraci až po poradenství v oblasti kulturních aktivit,“ řekl Jan Michal, generální ředitel agentury CzechInvest.

READ  Nárok na placené volno při soudních sporech se zaměstnavatelem aneb jak se může neplatná výpověď prodražit

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *