Česká republika Expo 2020 slaví národní den s jarní tématikou v Dubaji, zlepšuje vztahy se Spojenými arabskými emiráty

Dubaj: Česká republika v pondělí oslavila svůj národní den Expo 2020 Dubaj sérií aktivit a akcí na téma České jaro a posílení vztahů se Spojenými arabskými emiráty, zejména v oblasti vzdělávání.

Nechyběl ani ministr tolerance a soužití Sheikh Nahyan bin Mubarak Al Nahyan a generální komisař Expo 2020 Dubaj, Margotta Bekorová Adamová, dolní komora Parlamentu ČR, a Margotta Bekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pondělní ráno Gate Plaza.

Sheikh Nahyan řekl, že Spojené arabské emiráty sdílí s Českou republikou rychle rostoucí bilaterální vztahy založené na vzájemném respektu a společných cílech.

Sheikh Nahyan bin Mubarak Al Nahyan, ministr pro toleranci a soužití, Oslavy českého státního svátku வருக Návštěva českého pavilonu během Expo 2020. Foto: Virendra Saklani / Gulf News

„Jako jedna z nejsilnějších ekonomik ve střední Evropě chceme posílit obchodní partnerství a těšíme se na rozšíření rozsahu naší spolupráce v různých oblastech společného zájmu, včetně technologií, pokročilého průmyslu, obnovitelných zdrojů energie a mnoha dalších,“ řekl. řekl.

Dodal, že Expo 2020 vezme diváky na transformační cestu, která zahrnuje unikátní technologické inovace vytvořené pavilonem České republiky, českými univerzitami a institucemi v Dubaji.

Voda z vlhkosti

„Uprostřed českého pavilonu je inovativní solární systém, který z vlhkosti generuje závlahovou vodu a tím proměňuje vyprahlou půdu v ​​kvetoucí zahrady, proto je vhodné slavit první jarní den České republiky. Budou mít možnost zažít mnoho sofistikovaných technologií.

NAT 220321 Český státní svátek VSAKLANI-6-1647872607359

Chodci na chůdách mávají státní vlajkou během oslav českého státního svátku na Expu 2020. Foto: Virendra Saklani / Gulf News

Sheikh Nahyan řekl, že český pavilon vyniká mezi návštěvníky svou unikátní architekturou, která se vyznačuje devítikilometrovou ručně svařovanou ocelovou konstrukcí, známou jako největší na světě.

„Vzhledem k tomu, že pořádáme poslední měsíc skutečně výjimečného Expa, jsme hrdí na to, že se můžeme o tento pozoruhodný zážitek podělit s našimi účastníky a publikem po celém světě. Během posledních několika měsíců jsme spolupracovali a vedli smysluplné rozhovory, abychom sehráli klíčovou roli při vytváření klíčové milníky ke splnění výzev, kterým čelíme ve 21. století a dále. Doufáme, že naše téma „Propojování myslí, vytváření budoucnosti“ je tradicí, na kterou je Expo 2020 Dubaj velmi hrdá, a doufáme, že bude i nadále inspirovat abychom pracovali ruku v ruce na vytváření lepší budoucnosti pro budoucí generace.“

Staleté tradice

Mluvčí Adamová řekla: „Češi jsou velmi hrdí na staletou tradici vysoké, inovativní výroby.“ Poznamenal, že na výstavě Expo 2020 v Dubaji je hrdě ukázán úspěch génia lidstva.

„Pokud půjdete po výstavě a navštívíte různé arény, zjistíte, že země, které věří v individuální svobodu a mírovou soutěž, obchodní manévry jsou buď talenty, nebo úspěchy, které prostřednictvím úspěchů přispívají k prosperitě všech. Lidstvo. To by mělo být hlavním poučením pro nás všechny z této výstavy, “dodal.

Čeští umělci předvedli tanec a hudbu a odhalili bohatou kulturní historii země.

Po ceremoniálu navštívili oficiální zástupci obou zemí pavilon Spojených arabských emirátů a český pavilon.

NAT 220321 Český státní svátek VSAKLANI-12-1647872602172

Profesor Zuma Al Kafi, děkan, konzultant lékařských a zdravotnických věd, vnitřní lékařství a endokrinologie a profesor MUDr. Martin Vokurka, děkan 1. lékařské fakulty, podepsal za přítomnosti Univerzity Karlovy Markéty Bekorové Adamové Memorandum o porozumění

Memorandum o porozumění o vzdělávání

V tento den také obě země prohloubily své vztahy v oblasti vzdělávání se dvěma nejlepšími vzdělávacími institucemi, College of Medicine and Health Sciences na Univerzitě SAE v Al Ain a první lékařskou fakultou na 674leté univerzitě. stará Univerzita Karlova. Stará vzdělávací instituce v Praze podepsala Memorandum o porozumění (MoU). Děkany ústavů byli prof. Zuma Al Kafi a prof. MUDR. Martin Vokurka podepsal memorandum resp.

Potenciální oblasti spolupráce mezi oběma vysokými školami zahrnují lékařské vzdělávání, výuku vysokoškolských studentů medicíny, lékařské umístění v nemocnicích a zdravotnických kampusech, výměnu fakult, výzkumníků a zaměstnanců a společné výzkumné aktivity a publikace.

To zahrnuje účast na seminářích a akademických setkáních a zapojení do vzdělávacích programů schválených univerzitami a úřady.

Mezi vybrané projekty patří Student Exchange Agreement, Výměna vzdělávacích a vědeckých materiálů a zápis BIOCEV (Evropského specializovaného centra biomedicíny a biotechnologií) na první lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v rámci výzkumné spolupráce.

READ  Český trenérský kop Erica Revena může vyplatit dividendy společnosti Georgia Tech

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.