Česká republika dosud přijala více než 100 000 ukrajinských uprchlíků

Česká republika dosud přijala více než 100 000 ukrajinských uprchlíků

Přestávka, 7. března (Reuters) – Více než 100 000 ukrajinských uprchlíků dorazilo v pondělí do České republiky, protože země střední Evropy a další země zvýšily úsilí o omezení přílivu lidí po ruské okupaci, uvedlo v pondělí ministerstvo vnitra.

Od invaze z 24. února z Ukrajiny uprchlo nejméně 1,7 milionu lidí, protože většina východního Polska, Slovenska, Maďarska a severního Rumunska vstoupila do EU. Přečtěte si více

Z těch, kteří následně přišli do Česka, už asi 57 000 získalo speciální víza, přičemž více než polovina z nich jsou děti, uvedlo české ministerstvo.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Zhruba čtvrtina uprchlíků uprchla do hlavního města Prahy. Tamní úřady musely v pondělí dočasně uzavřít městské centrum pro pomoc uprchlíkům kvůli kapacitnímu vytížení.

Ukrajinci tvoří podle ministerstva vnitra největší krajanskou komunitu v České republice, do konce roku 2021 bude legálně žít 197 tisíc obyvatel.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) označil konflikt na Ukrajině za nejrychleji rostoucí uprchlickou krizi v Evropě od druhé světové války.

I když mnozí z těch, kteří dosud přišli do střední Evropy, mají přátele a kam jít, úředníci se obávají, že vlny Ukrajinců přijdou nízko a budou potřebovat další pomoc.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Zpráva Jasona Howeta; Střih Cynthia Asterman

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Česko-turecký park pokračovat navzdory protiturecké lobby

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *