Česká republika dostane první náhradu škody za Covid-19 – Prensa Latina

Radio Prague International konstatovalo, že fond takzvané NextGeneratiEU, určený k úhradě 41 regionálních a národních plánů v rámci komunitního bloku, tentokrát zahrnoval pro českou vládu 800 milionů eur.

Tímto způsobem je tato země mezi 16 zeměmi v regionálním subjektu, které těží z finanční podpory. Evropská komise, exekutiva EU, uvedla, že reparace mohou představovat až 100 procent nákladů.

V roce 2020 místní tisk uvedl, že národní ekonomika zaznamenala v rámci boje za zabránění šíření epidemie jasná omezení v důsledku zastavení výrobních činností za účelem zajištění přísných omezení.

Česká republika zaznamenala za poslední dva týdny pokles pozitivních případů Covid-19 poté, co na konci loňského března nahlásila maximum 32 000 případů za jediný den.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že je nyní svědkem mírného zlepšení, protože zaznamenalo 157 případů za 24 hodin, což je nárůst o 39 případů oproti minulému týdnu v pondělí.

Vláda však zvážila epidemiologickou situaci v pořádku, poté, co bylo v nemocnici s uvedeným onemocněním hlášeno pouze 59 případů, z nichž 7 je ve vážném stavu, přičemž míra případů je 6,5 na sto tisíc lidí.

Počet úmrtí v České republice dosáhl od února 2020 30 tisíc a 298 případů, z toho v minulém týdnu sedm, a překročil počet infikovaných osob o 1,67 milionu v populaci 10,4 milionu lidí.

pgh / lcp

READ  Co znamená připojení k Artemis Accords pro indické vesmírné sny?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *