Česká republika detekuje podezřelé případy lámání papíru – EURACTIV.com

Česká republika detekuje podezřelé případy lámání papíru – EURACTIV.com

Český rozhlas ve čtvrtek uvedl, že kancelář českého prezidenta byla předem podezřelá z hacknutí 32 utajovaných dokumentů.

Tyto zahrnují Zpravodajské informace o činnosti ruských ozbrojených sil na hranici s Ukrajinou a informace NATO o bezpečnostní situaci v Iráku.

Počet kontroverzních případů kolem prezidenta stále stoupá.

Na základě protokolů z jednání Pražské pevnosti, které obdrželi zpravodajové českého rozhlasu podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Český rozhlas a další média začátkem tohoto roku informovaly, že prezidentská kancelář zničila tajnou zprávu o účasti ruských tajných agentů na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014.

Stržení dokumentu osobně nařídil šéf kanceláře prezidenta Zemana Vladimír Minor, vyplývá z auditu Bezpečnostní rady státu. Mynář nemá bezpečnostní prověrku.

„Špatně“ skartováno, říká Fort Prague.

Zaman do kauzy Vrbětice zabloudil loni, když veřejně zpochybnil výsledky českých tajných služeb. Podobná situace nastala, když prezident řekl, že jed používaný v České republice byl vyroben po otravě Sergeje Skribala.

Od nástupu Miloše Zemana do funkce v roce 2013 média sledují kontroverze kolem něj. Kromě Mynáře je to Martin Nigetli, Zemanův poradce a podnikatel spojený s ruskou ropnou společností LUKOIL.

Druhé a poslední prezidentské období v Německu končí 8. března 2023.

READ  Česká republika financuje projekt Percy Lapid

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *