Česká republika čelí „pekelným dnům“ uprostřed prudkého šíření koronaviru

Zdravotnický pracovník se stará o pacienta na oddělení intenzivní péče v nemocnici v Karviné v České republice. (Gabriel Kuchta / Getty Images)

Předseda vlády České republiky varoval před „pekelnými dny“, protože země nadále trpí jedním z největších výkyvů světa Koronavirus případech.

Premiér André Babis uvedl, že mají být zpřísněna omezení, aby se zabránilo „katastrofě“ v jejích nemocnicích.

Po zimním výkyvu koncem prosince a začátkem ledna, který vyvrcholil v průměru sedm dní z 12 970 případů 10. ledna, se začaly případy nejprve zmenšovat.

Infekce se však tento měsíc začaly opět zvyšovat, přičemž ve středu bylo zaznamenáno 15 815 případů, což je podle sčítání nejvyšší denní počet od 17 765 7. ledna. Web světometru.

Krakov, Polsko - 17. února: Předseda vlády České republiky Andrei Babis vystoupí na tiskové konferenci během 30. výročí založení Visegrádské skupiny 17. února 2021 v polském Krakově.  Hlavy států Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky se setkaly s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem u příležitosti 30. výročí založení Visegrádské skupiny.  (Foto: Omar Marquez / Getty Images)

Český premiér Andrej Babiš čelí rostoucí kritice za zvládání pandemie. (Getty Images)

Současný průměrný denní počet případů za sedm dní je 10 279, přičemž míra výskytu je šestkrát vyšší než v sousedním Německu.

Babiš, který čelí rostoucí kritice za zvládání pandemie„Čekají nás pekelné dny,“ varoval ve středu.

Zprávy naznačují, že Česká republika s 10,7 miliony obyvatel je již blízko vyčerpání nemocničních lůžek pro léčbu kriticky nemocných pacientů s COVID. 1 389 záznamů je léčeno pro závažné onemocnění.

Podrobnosti o přísnějších omezeních ještě není třeba sdílet, protože země je od října v nějaké formě uzamčení.

Školy, obchody nepodstatné, restaurace a zábavní podniky byly uzavřeny, ačkoli továrny zůstaly otevřené, na rozdíl od prvního odstavení na jaře loňského roku – kdy se zemi podařilo potlačit infekce.

V té době byla vláda chválena za její rychlou akci, ale od první zimní túry byla obviněna z „anarchického“ zvládnutí epidemie.

Sledujte: Boris Johnson podporuje „spravedlivý“ a „trvalý“ systém klasifikace

Stává se to, když na to ve čtvrtek varoval vůdce Světové zdravotnické organizace Může to být rok 2022, než Evropa „ukončí epidemii“.

READ  Estetici Lily Collins a Camila Morrone odhalují léčbu akné, která se skrývá ve vaší kuchyni

Dr. Hans Kluge, regionální ředitel WHO pro Evropu, navrhl, že omezení koronaviru mohou zůstat v platnosti po určitou dobu v budoucnu.

„Nikdo nedokáže předpovědět průběh epidemie,“ řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Přečtěte si více:

Šéf Světové zdravotnické organizace v Evropě varoval, že pandemie Covid může skončit až v roce 2022

Varujte děti, aby neobjímaly své prarodiče – i když jsou očkovány

Když hovořil o vyhlídkách na kontinent, Dr. Cluj řekl: „Z praktického hlediska si myslím, že začátek roku 2022 mohl epidemii ukončit spoustou rušivých zásahů, ale virus tomu tak nebude. V aukci . “

V Evropě se případy od konce roku 2020 téměř snížily na polovinu, stále jsou však desetkrát vyšší než po první vlně v květnu loňského roku.

Sledujte: Jak nechat Anglii zavřenou

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *