Česká republika a Vietnam přivítaly své parlamentní vztahy

Česká republika a Vietnam přivítaly své parlamentní vztahy

Na nedávném pracovním jednání s vietnamským velvyslancem v ČR Dong Hoai Nam v Praze předsedkyně Parlamentní skupiny přátelství mezi ČR a Vietnamem Petra Kitová

Řekl, že parlamentní vztahy mezi oběma zeměmi byly demonstrovány výměnou delegací na všech úrovních a vzájemnou podporou na mnohostranných a mezinárodních fórech, jako je Meziparlamentní unie a Asijsko-evropské parlamentní partnerství.

Uvedla, že bude i nadále přispívat k rozvoji tradičního přátelství a mnohostranné spolupráce mezi oběma zeměmi.

Při této příležitosti informovala vietnamského diplomata o kulturních výměnných programech v Praze, Brně a Karlových Varech v roce 2024. Na akce pozvala velvyslance a pracovníky vietnamské ambasády.

Velvyslanec Nam poděkoval poslankyni Kitové za její pocity a úsilí při posilování vztahů mezi zákonodárnými komorami obou zemí jako příspěvek k posílení vztahů mezi Vietnamem a Českou republikou k 75. výročí diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi v roce 2025.

NAM souhlasila s hodnocením Kitovy v oblastech, kde mají obě země obrovský potenciál a prostor pro spolupráci, jako je vzdělávání, práce, cestovní ruch a kultura.

Při prezentaci souboru plánů návštěv delegací Národního shromáždění Vietnamu v České republice v druhé polovině letošního roku navrhl, aby Česko-vietnamská parlamentní skupina přátelství koordinovala urychlení pracovních programů s předsedou Sněmovny reprezentantů. . Zástupci ČR a kompetentní agentury.

READ  Když český influencer shodí z helikoptéry 1 milion dolarů, lidé spěchají, aby ho urvali

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *