Česká republika a Slovensko se střetly kvůli bilaterálnímu „restartu“ – Euractive

Česká republika a Slovensko se střetly kvůli bilaterálnímu „restartu“ – Euractive

Capitals vám přináší nejnovější zprávy z celé Evropy s přímým zpravodajstvím z mediální sítě Uractiv. Můžete se přihlásit k odběru newsletteru Tady.


Evropské zprávy, které byste si měli přečíst. Vítejte hlavní města Od Uractive.


V dnešních zprávách z Capitals:

PRAHA | Bratislava

Diplomatické vztahy mezi Prahou a Bratislavou čelí turbulencím poté, co český premiér Petr Fiala (ODS, ECR) prohlásil, že obnovení mezivládních konzultací se Slovenskem „v tuto chvíli není téma“. Přečtěte si více.

///

Paříž

Francouzské volby: Plány krajní pravice proti zelené dohodě Několik návrhů předložených organizací Rassemblement National (RN, ID) a jejími spojenci ve francouzských národních volbách je v rozporu s evropskými cíli snížení emisí skleníkových plynů stanovenými v Zelené dohodě bloku. Přečtěte si více.

///

Berlín

Německý kancléř Scholes naléhá na zdráhavé lídry EU, aby dali von der Leyenové zelenou k půstu. Německý kancléř Olaf Scholz ve středu trval na tom, že lídři EU nemohou na tomto summitu odkládat a jmenovat současnou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou na druhé funkční období. Přečtěte si více.

///

Brusel

Bruselský soud odmítl argumenty lobbistů proti znovuzvolení van der Leyena. Bruselský soud to ve středu odmítl Argumenty belgického lobbisty proti opětovnému jmenování Ursuly van der Leyenové předsedkyní Evropské komise přicházejí uprostřed obvinění souvisejících s kontroverzními jednáními o kontraktech na vakcíny Covid se společností Pfizer. Přečtěte si více.

///

Zaseknout

Šéf Timmermansova kabinetu Samsom stojí v čele plynárenské společnosti Gasunie. Dieterik Samsom, bývalá pravá ruka lídra Green Deal Franze Timmermanse, se 1. července ujme funkce předsedy dozorčí rady státní nizozemské plynárenské společnosti Gasunie. Přečtěte si více.


Anglie a Irsko

Londýn

Ruští vtipálci zveřejnili podvodný videohovor s britským Davidem Cameronem o Ukrajině Ruští vtipálci, kteří se často zaměřují na lidi ruského státního zájmu, zveřejnili ve středu záběry videohovoru s britským ministrem zahraničí Davidem Cameronem, čímž ho přiměli, aby si myslel, že mluví s bývalým ukrajinským prezidentem. Přečtěte si více.

READ  Český velvyslanec dokončil působení v Kazachstánu

Severské a Pobaltí

Vilnius

Litva varovala, že Evropská unie musí zvážit, jak čelit ruským hybridním útokům na její půdě. EU musí vyvinout možné reakce proti rostoucím hybridním a fyzickým útokům Ruska uvnitř jejích hranic, řekl Euractivu litevský ministr zahraničí Gabrelius Landsbergis. Přečtěte si více.


Jižní Evropa

Madrid

Španělská středopravice obviňuje Riberu z „volebního podvodu“. Miguel Tellado, parlamentní mluvčí španělské středopravicové strany Partido Popular (PP/EPP), ve středu obvinil z „podvodu“ předsedkyni vládnoucí Socialistické strany (PSOE/S&D) a ministryni pro změnu životního prostředí Teresu Riberaovou. Nezasedal jako europoslanec. Přečtěte si více.

///

Řím

Maloneyho podpora špičkových pracovních míst v EU je stále nejistější. Před summitem Evropské rady, kde lídři EU zpečetí dohodu o nejvyšších funkcích EU, italská premiérka Giorgia Meloni ostře kritizovala prozatímní dohodu dosaženou většinou a naznačila, že může být proti. Přečtěte si více.

///

Lisabon

Poslanec Evropského parlamentu za portugalskou liberální iniciativu byl zvolen jedním z místopředsedů Evropy. João Cotrim de Figueiredo, nově zvolený europoslanec za portugalskou liberální iniciativu (IL), Renew Europe, byl zvolen jedním z osmi místopředsedů liberální skupiny shromáždění, která má v současnosti 75 členů, včetně dvou. Portugalsko, oznámilo ve středu. Přečtěte si více.


Novinky z Balkánu

Sofie

Bulharský Borisov říká, že podpora Ukrajiny ohrožuje životy Bojko Borissov, vůdce největší bulharské strany GERB (EPP) a bývalý premiér; řekl Jeho život byl ohrožen kvůli jeho podpoře Ukrajině. Přečtěte si více.

Bulharská ‚We Pursue Change‘ se připojuje k liberální obnově Dva poslanci EP z bulharské strany „Pokračujeme ve změně (PP)“ byli přijati jako řádní členové parlamentní skupiny Renew Europe. prohlásil Ve středu. Přečtěte si více.

///

Bukurešť

Rumunská vláda trvala na stažení „Velkého bratra účtů“. Profesní asociace naléhaly na rumunskou vládu, aby stáhla nařízení, které společnostem ukládá povinnost zavést systém elektronické fakturace pro transakce s koncovými spotřebiteli od ledna 2025. Přečtěte si více.

READ  Boys Cross Country Runner of Morrison County Record: Wyatt Baum z Little Falls | Registr okresu Morrison

///

Bělehrad | Priština

Rozhovory mezi Srbskem a Kosovem navzdory úsilí EU zkrachovaly. Zatímco se Evropská unie snažila vdechnout nový život zablokovaným rozhovorům mezi Srbskem a Kosovem, srbský prezident a kosovský premiér se nesešli tak, jak bylo plánováno. Přečtěte si více.


Denní program:

  • EU: Rada Evropy se schází, aby projednala Ukrajinu, Blízký východ, bezpečnostní připravenost a kapacitu, hybridní hrozby a další;
  • Místopředsedkyně Komise Dubravka Suica pronesla úvodní projev na téma „Vedení budoucnosti: Výzvy a příležitosti pro dlouhověkost v Evropě“;
  • Nicolas Schmidt, komisař pro pracovní místa a sociální práva, přednese projev na téma „Důchody a systémy dlouhodobé péče v Evropě“; CESI nabízí hlavní projev na téma „Nové technologie, umělá inteligence a rovnost pohlaví v práci“ během letních dnů; účastní se akce k 5. výročí Evropské komise práce;
  • Komisařka pro energetiku Kadri Simpsonová se účastní setkání zúčastněných stran pro energetickou spolupráci v Severním moři na zahajovacím zasedání na vysoké úrovni 10. fóra o energetické infrastruktuře v Kodani v Dánsku;
  • Komisařka pro mezinárodní partnerství Jutta Urbilainenová přijímá zvláštního zástupce EU pro Střední Asii Terhi Hakala;
  • Komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski se účastní Global Agribusiness Festival v Sao Paulu v Brazílii; Brazilský ministr zemědělství Carlos Favaro se setkal s uruguayským ministrem zemědělství Fernandem Matosem;

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Alice Taylor, Sofia Mandilara]

Přečtěte si více s Euractiv

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru EU Elections Decoded

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *