Česká průmyslová výroba v únoru oživila

regionu dnes

St, 12. dubna 2023, 10:05

Průmyslová výroba v České republice v únoru po poklesu v předchozím měsíci rostla vlivem růstu výroby ve zpracovatelském průmyslu, uvedly ve čtvrtek údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Průmyslová produkce v únoru meziročně očištěná o 2,0 % vzrostla o pracovní den, čímž zvrátila lednový pokles o 1,9 %, což je první pokles za devět měsíců.

Produkce zpracovatelského průmyslu vzrostla v únoru meziročně o 2,6 %, po poklesu o 1 % o měsíc dříve.

Produkce těžby a dobývání naopak klesla o dalších 5,6 % a dodávka elektřiny, plynu, páry a studeného vzduchu klesla o 1,1 %.

Meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla v únoru po sezónním očištění o 0,4 %.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodno svého jména je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Chceme vás pozvat, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Generální ředitel KBC Bank Ireland se mění na českou pozici

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *