Česká podpora evropského matematického modelu

Česká podpora evropského matematického modelu

Pan Čeferin ve středu navštívil ústředí asociace na Strahově, aby asociaci poděkoval za její silnou podporu v boji proti takzvané „Premier League“, a také projednal finále letošní UEFA Conference League, které se bude konat v městské Eden Areně. .

Federace, spolu s ostatními členskými národními asociacemi UEFA, je silným zastáncem evropského sportovního modelu, který je založen na otevřené soutěži, sportovních zásluhách a zásadním spojení mezi základními a elitními hrami.

Evropský model zajišťuje, že výnosy z profesionálních soutěží jsou reinvestovány do rozvoje fotbalu, což je patrné z toho, že 97 % výnosů UEFA je reinvestováno přímo do sportu.

Aleksander Čeferin, prezident UEFA:

„Bylo to velmi zajímavé setkání. Hovořili jsme o českém i mezinárodním fotbale a také jsme se shodli, že evropský sportovní model je jedinou cestou vpřed. Byl jsem velmi rád, když jsem se dozvěděl, že pan premiér se zajímá o český fotbal a fotbal v ČR.“ obecně, protože fotbal je koneckonců víc než jen soutěž.

„Jsem vděčný české vládě za její jasný postoj k obraně evropského fotbalu, ale v konečném důsledku i českého fotbalu. Chtěl bych poděkovat českému premiérovi za jeho jasný postoj, stejně jako prezidentu Vučkovi a celému českému svazu.“

Petr Fiala, předseda vlády ČR:

„Česká republika podpořila UEFA ve zmíněném sporu, protože současný model je efektivní nejen z ekonomického, ale hlavně sportovního a společenského hlediska. Navrhovaná změna bude znamenat menší podporu pro amatéry a hráče.“ Mládežnické fotbalové týmy.

„Výsledná solidarita a podpora mládeže, garantovaná současným modelem, je naprosto zásadní pro fotbal a sport obecně a je předpokladem pro výchovu talentů a podporu sportovních aktivit dětí a mládeže.

Česká republika předsedá EU od července do prosince letošního roku a pan Fiala po jejich jednání v kanceláři premiéra také potvrdil, že pan Čeferin bude pozván na konferenci ministrů sportu v Bruselu příští týden.

READ  Michelle Kempney podepsala roční smlouvu se Seattlem Krakenem

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *