Česká obchodní bilance se v září přehoupne do deficitu

obchod

Obchodní bilance České republiky vykázala v září schodek 13,293 miliardy Kč (526,1 milionu eur) proti přebytku 33,925 miliardy korun ve stejném měsíci loňského roku, ukázaly v pondělí údaje tuzemského statistického úřadu.

Schodek obchodní bilance v srpnu činil 27,673 mld. Kč.

Vývoz v září klesl o 2,8 % r/r a dovoz vzrostl o 12,7 %.

Na meziměsíční bázi se sezónně očištěný vývoz v září snížil o 2,2 % a dovoz klesl o 2 %.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. Nedávno někteří experimentovali s myšlenkou zapojení nejdůležitějších zúčastněných stran a jejich čtenářů.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Vítání očkovaných Evropanů - Bloomberg

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.