Česká laboratoř objevuje “ nepopsanou mutaci“ koronaviru, jak případů stále přibývá

Virologická laboratoř kmA v České republice objevila dříve neznámý kmen koronaviru, který se podle nich nešíří rychleji než ten, který již existuje. Oznámil to Omar Sri, biolog a zakladatel Elisabeth Pharmacon se sídlem v Brně-idenici, který nový kmen našel. V tweetu na Twitteru prozradil, že laboratoř provedla objev pomocí „sekvenování vzorků“ získaných od pacientů s infekcí SARS-Cov-2 v České republice.

Epidemiolog uvedl, že nová mutace se nezdá být nakažlivější a vakcíny COVID-19 by proti ní měly být účinné. Ve svém tweetu vysvětlil, že mutace byla v současné době v poloze, která by neměla ovlivňovat vazbu protilátek a buněčných receptorů, což znamená, že vakcíny budou fungovat.

Eskalační případy v České republice

Stejně jako v jiných evropských zemích i v České republice dochází k nárůstu případů COVID-19. Podle posledního sčítání Univerzity Johna Hopkinse země od začátku pandemie hlásila celkem 1 516 772 případů. Nejméně 26 036 lidí zemřelo na smrtelnou infekci dýchacích cest.

Mezitím koronavirus mutuje alarmující rychlostí. Jen minulý týden našla ruská vektorová laboratoř novou izolaci varianty COVID-19 v Jižní Africe, uvedla ruská tisková kancelář pro kontrolu spotřebitele Rospotrebnadzor 24. března. Vzhledem k tomu, že pandemie COVID-19 pokračuje v utahování po celém světě, uvádí Rospotrebnadzor ve středu ve svém prohlášení, že byly nalezeny nové varianty považované za nakažlivější než současný a známý kmen nového koronaviru, jihoafrická varianta, B.1.351. v Rusku.

„Vědci ze Státního výzkumného centra pro virologii a vektorovou biotechnologii v Rospotrebnadzor našli nový izolát koronaviru SARS-CoV-2 patřící do kmene B.1.351, který byl poprvé identifikován v Jižní Africe. Komplexní genetická sekvence ukázala, že existují dva a prohlášení uvádí delece Další v genech ORF1ab a S, stejně jako jihoafrické typově specifické mutace.

(Foto: Pixabey / OmarSeryI / Twitter)

READ  Německo se pobavilo na klidném karnevalu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *