Česká Kryžiková odložila Stephensa stranou a zaznamenala čtvrtfinálové místo

Česká Kryžiková odložila Stephensa stranou a zaznamenala čtvrtfinálové místo

Velice zasažená Češka Barbora Grijiková porazila loňskou finalistku French Open Sloane Stephensovou 6: 2, 6: 0 v souboji hráčů, které v pondělí nepostoupily do čtvrtfinále.

Gregiková, která v roce 2018 zvítězila ve čtyřhře na Roland Garros s Katrinou Siniakovou, nezklamala od zisku prvního titulu ve Štrasburku a sluneční lázeň dominovala vítězi US Open 2017 na Suzanne Langlan Court.

Stephens, bývalá světová trojka, která se v roce 2018 dostala do finále v Paříži, na první schůzce Gregikové neodpověděla, aby vytvořila silný, ale bez námahy, a nepomohla jí tím, že udělala 26 vynucených chyb.

Kryžiková byla třetí českou soupeřkou v řadě a Američanka byla nucena vrhnout se svými střelami tváří v tvář čistému útoku jejích protivníků.

„Myslela jsem si, že bych měla hrát svoji hru, měla bych být agresivní, protože jsem očekávala, že bude hrát jako vysoké, opravdu topspinové míčky,“ řekla novinářům Kryžiková.

„Opravdu se to stane, a pak, myslím, hraji chytře, opravdu hraji všechny ty důležité body dobře, takže si myslím, že je to opravdu důležité.“

„Trochu jsem cítil, že nejsem opravdu oblíbený. Cítil jsem, že Sloane byl oblíbený. Tak jsem se k soutěži opravdu přiblížil.“

25letá Kryžiková v úvodním setu dvakrát přerušila americké služby a ve druhé hře ji poté vymazala.

Češi vyhráli 82% bodů za první podání a zachránili si všechny tři body zlomu, kterým čelili.

Kryžiková přeměnila svůj druhý mečbal na forhendového vítěze, svůj 10. zápas, a bude čelit dalšímu Američanovi v 17letém Koko Kofovi, který o postup do semifinále porazil tuniský On Jabir 6-3, 6-1. Finále.

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *