Česká inflace v květnu zpomaluje

Čísla

Foto noppawan09 / Shutterstock.com

Údaje zveřejněné Českým statistickým úřadem (ČSÚ) ve čtvrtek ukázaly, že česká inflace spotřebitelských cen v květnu meziročně vzrostla o 2,9%, po dubnovém nárůstu o 3,1%.

Ceny alkoholu a tabáku v květnu meziročně vzrostly o 9,8% a náklady na dopravu vzrostly o 9,6%.

Náklady na zdraví se zvýšily o 3,5%.

Ceny za restaurace vzrostly o 2,6%, ceny ubytování za hotely o 2,8%.

Spotřebitelské ceny v květnu vzrostly o 0,2%.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Produkovat tisk hodný tohoto jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a dodávané bez strachu a laskavosti.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám chcete zasílat své příspěvky.

READ  „Turecko ne Turecko“: přejmenované země

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *