Česká inflace v dubnu zrychlila

Dnes regionální

Čtvrtek 13. května 2021, 14:45

Údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) v úterý ukázaly, že inflace českých spotřebitelských cen vzrostla více, než se v dubnu očekávalo.

Index spotřebitelských cen (CPI) se v dubnu meziročně zvýšil o 3,1% poté, co v březnu vzrostl o 2,3%. Ceny alkoholických nápojů a tabáku se v dubnu meziročně zvýšily o 13% a náklady na dopravu se zvýšily o 9,1%. Náklady na zdraví se zvýšily o 3,6%. Ceny restaurací, hotelů a škol vzrostly o 2,7%, respektive 2,8%.

Spotřebitelské ceny se v dubnu na měsíční bázi zvýšily o 0,5%. Samostatná data pražského statistického úřadu ukázala, že dovozní ceny v březnu rostly každoročně o 1,6%, zatímco vývozní ceny vzrostly o 2,5%.

V březnu se dovozní ceny zvýšily o 2,3% a vývozní ceny o 2,1%.

Podpora budapešťského obchodního časopisu

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

READ  Cestovní mapa jesetera na indyref2 rozdrcena: „3000 smluv schvalujících rozdělení Československa“ | Spojené království | Zprávy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *