Česká extraliga: Novi dominuje bitvě

Česká extraliga: Novi dominuje bitvě

První česká liga, extraliga, odehrála o uplynulém víkendu 7. a 8. ledna 2023 třetí dvojzápas v pátém a šestém kole sezony 2022-23. Mnoho a mnoho let je Novoborsky SK skvělým klubem po mnoho let. Po zisku několika medailí v Evropském poháru klubů, včetně dvou zlatých v letech 2013 a 2022, je Novoborski SK špičkovým klubem na mezinárodní scéně.

Novi Bor vede český frontman David Navarra. Základ týmu tvoří několik českých velmistrů, ale sílu týmu dodávají i mezinárodní velmistři. Za český klub hrají tři indičtí velmistři: Pendala Harikrishna, Vidit Gujrati a Krishnan Sasikiran, přičemž Harikrishna a Vidit tuto sezónu ještě nehrají. Manažerem týmu a spiritus rectorem je Petr Boleslav, který je také vůdčí osobností Pražského šachového festivalu (opět v červnu).

Ostatní týmy mají také silné mezinárodní hostující hráče, včetně několika ze sousedního Polska a Slovenska, ale celkově jsou týmy složeny převážně z místních sil.

Mistrovství ČR družstev se hraje s 12 týmy, které hrají v kolotoči. Každý tým má osm hráčů. Každý zápas získává 3 body, ale oba týmy získávají 1 bod za remízu 4:4.

V 5. kole se Nový Bor utkal s ŠK Líně a i přes opětovnou hru bez dvou indických supervelmistrů zvítězil jasně 6,5:1,5.

Stejným výsledkem skončilo i nedělní utkání proti OAZA loznice.cz.

David Navara v tomto zápase předvedl Nimsoindianovu agresivitu.

Nejbližším soupeřem Noby Bor je tým z Lysé nad Labem, který v sobotu porazil ŠK Dopravní podnik Praha a Siesta Labs v neděli porazila Unichess 4,5:3,5. Lisa Knot Labem hrála čtyři prkna jako Jansa ve Vlastimi, slavný český velmistr, který loni v listopadu oslavil 80. narozeniny. Jeden zápas vyhrál a jeden prohrál.

Výstaviště Lysá nad Labem zaostává s pěti výhrami a jednou remízou na Novi Po o dva body, ale oba týmy musí ještě hrát proti sobě.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (26. dubna 2023)

Pořadí po šesti kolech

Hry

Spojení

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *