Česká ekonomika v prvním čtvrtletí stagnovala

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí stagnovala

regionální dnes

Čtvrtek 1. června 2023 12:15

Obrázek Karel Pesorna / Shutterstock.com

Druhý úterní odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázal, že ekonomika ČR nevykázala v prvním čtvrtletí roku 2023 mezičtvrtletní růst oproti původním odhadům.

Hrubý domácí produkt zůstal v březnu stagnovat poté, co ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 0,4 %. Podle původního odhadu bylo tempo růstu 0,1 %.

Ekonomika stagnovala po dvou po sobě jdoucích čtvrtletích poklesu.

Spotřeba domácností se v důsledku zpřísňujících se finančních podmínek snížila o 1,2 %, zatímco fixní investice klesly o 1,8 %, protože investice do bydlení, budov a dalších zařízení poklesly.

Na druhou stranu vládní výdaje vzrostly o 1,9 %.

Na vnější frontě se vývoz zvýšil o 2,5 %, zatímco dovoz klesl o 1,3 %.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Žurnalistické organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  West Ham spojený s úžasným útočníkem, který se pohybuje tak dobře, že je těžké tomu uvěřit

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *