Česká Bliskova se nakonec dostala do semifinále Wimbledonu

Tennis – Wimbledon – All England Lawn Tennis and Crocket Club, London, UK – 6. července 2021 Carolina Bliskova z České republiky slaví své vítězství ve čtvrtfinále nad Victoria Kolubic REUTERS / Paul Shields ze Švýcarska.

LONDÝN 6. července (Reuters) – Vzhledem k tomu, že 116 mil dlouhá raketa přeletěla Carolinu Bliskovou, mohla Češka udělat malou Victoria colubic, aby se v úterý vyhnula palbě, když se konečně dostala do semifinále Wimbledonu. Zkouším.

Žádný hráč před tímto týdnem nedosáhl posledních osmi Crosscord Major, ale byla to obrovská rána pro bývalou světovou jedničku Bliskovou, která posílila své zkušenosti na velké úrovni vítězstvím v setu 6-2, 6-2. Osvětlený soudní dvůr.

„Je to velmi šťastné. Toto je moje první semifinále. Poprvé na tomto soudu v tomto roce. Musel jsem velmi tvrdě pracovat, abych se dostal na tento soud,“ řekl 29letý muž s kurzem Arna Sabalenka, běloruská druhé semeno, které se může těšit na centrum.

„Budu si užívat tento okamžik, protože se mi to nikdy nestalo.“

Toto je velmi hlasitý problém na Court One, ale ne proto, že hráči vytvořili podvod.

Silný déšť, který zasáhl průsvitnou střechu, často přehlušil hluk střel vyměňovaných hráči a jeho hra v prvním setu skvěle padla poté, co Colubic vyrovnal rozdíl 2-2.

Osmá nasazená Bliskova postoupila do následujících sedmi her a na cestě propadla pouhé čtyři body, aby zvedla první set, když postoupil 6-2 3: 0.

Kolopik má známý jednoruční bekhend, ale byly zaznamenány pouze výstřely z jeho ochranné známky, protože Bliskova se ukázala jako rozhodný hasič.

Neexistuje způsob, jak uniknout

V předchozím singlu dosáhl 66. švýcarský švýcarský velkolepý comeback, když porazil Bliskovou o set a 4: 2.

READ  Tři spojenci podporují Tchaj-wan v diskusi OSN

Pokud fanoušek Harryho Pottera věří, že golubik bude mít v úterý další velký únik, dostala první Švýcarku, která se dostala do ženského semifinále po Martině Hingisové v roce 1998, a Blisková tyto plány rychle uchopila pálkou.

Tato služba ho dostala z potíží, když čelil 6 stop 1 Bliskové 4: 2 na třech bodech brejku, což Čechům zajistilo kolické forhendové vítězství na kolejových řádcích, přestože v další hře promarnil své první tři herní body.

„Všichni viděli, co je dnes důležité … Nemohl jsem jít na rally, když pracoval. Je to opravdu neuvěřitelné,“ řekl nervózní Colubic, který se od začátku umístil na 71 místech v žebříčku. Rok.

„Sloužila dobře. Bylo to těžké číst.“

V úterý překonala počet es es Bliskových u 40 vystoupení, včetně osmi vystoupení, a ve své první službě má míru výhry 81%.

Poté, co vyřadil pouze tři ze 45 her o podání v pěti zápasech, bude tvrdým orieškem, přestože prohrál své předchozí dva zápasy se Sabalenkou.

„Cítím, že postupuji v každém zápase, zlepšila jsem své kroky. Cítím se velmi fit,“ řekla Blisková, která dosáhla posledních čtyř, aniž by odhodila jediný set.

„Cítím, že moje hra za poslední dva týdny byla velmi dobrá v praxi i v soutěžích. Měli jsme nějaké dobré produkty a doufáme, že můžeme pokračovat.“