Česká a slovenská vláda bojují, aby zabránily novému povstání Kovit-19

Vlády na Slovensku a v České republice se snaží zvládnout další povstání v případech Covit-19 a britský virus se rychle šíří.

Slovensko má nyní nejvyšší míru úmrtnosti na obyvatele na světě od Kovit-19, od úterý na světě 17,8 úmrtí na milion lidí týdně, z 6,6 v Irsku a 9,2 ve Velké Británii.

Ve stejném období zaznamenala sousední Česká republika 727 nových případů viru korony na milion lidí denně – nejhorší v EU – a 179 více než v Irsku nebo 182 ve Velké Británii.

Slovenská vláda ve středu zpřísnila hraniční kontroly a vyzvala další země EU, aby vyslaly 10 lékařů a 25 zdravotních sester, aby posílily zaměstnance intenzivní péče v zemi.

Slovensko zveřejnilo titulky v listopadu loňského roku, kde během víkendu testovalo dvě třetiny ze své 5,4 milionu populace na koronový virus. Experimentální úrovně jsou vysoké, ale v důsledku toho odborníci tvrdí, že dochází ke zneužití dat, systém sledování země nefunguje a spolehlivost byla kladena na rychlejší a levnější testování antigenu než na přesné a levné nástroje PCR.

Kritici tvrdí, že epidemie odhalila nezkušenost jeho kabinetu, a kritici tvrdí, že příštím starostou města je předseda vlády Igor Madovic. Miroslav Koller během středečního protestu vystoupil z vládní koalice.

„Jako starosta udělám vše, co budu moci, abych ochránil obyvatele našeho města,“ řekl. „Už však nemohu ospravedlnit chaotické a nekompetentní vládnutí Igora Madoviče jako poslance. I dnes nabízí jen výmluvy … Místo seriózního a kompetentního politického vedení.“

Madovic uvedl, že Slovensko by mělo koupit ruskou vakcínu Sputnik V s ohledem na „katastrofické zpoždění“ v dodávce vakcíny Kovit-19 přes Evropskou unii, kterou používá sousední Maďarsko, i když to regulační orgány EU neschválily.

„Jsem šťastná, že jsem na svobodě. Toto je nejlepší a nejúčinnější vakcína, “prohlásil.

READ  Simon odmítá pozvání Penguins na kemp a míří do české ligy

Dohoda na poslední chvíli

Česká republika v úterý oznámila 12 486 nových případů Covit-19, což je největší denní nárůst za více než měsíc, a bylo hospitalizováno 6 171 obětí, z nichž většina je od listopadu v intenzivní péči déle než kdykoli předtím.

Tři nejhůře postižené české okresy jsou pod silným blokováním, varoval ve středu ministr zdravotnictví John Platney: „Pokud nezabráníme dalšímu šíření na této úrovni společně, celá země bude ve stejné situaci během dvou nebo tří týdnů. „

Po parlamentním odmítnutí tohoto kroku na protest proti zvládnutí epidemie premiérem Andrzejem Babisem podepsala česká vláda na poslední chvíli dohodu s hejtmani o prodloužení výjimečného stavu a dodržování blokovacích opatření.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *