Češi při olympijských trénincích spoléhají na správce vybavení v síti

PEKING (AP) — Petr Sulan naposledy hrál branku ve třetiligové české lize před 12 lety.

Nyní je manažerem vybavení pro českou reprezentaci a byl jediným brankářem na ledě v předolympijském úterním tréninku, protože více než polovina soupisky se do Pekingu ještě nedostala. Stejně jako Jaromír Jágr nebude přidán na soupisku, ale hráči a trenéři jsou rádi, že mají Sulana kolem sebe.

„Nevím, jestli je možné ho jen požádat, aby udělal klukům pitnou vodu a pak skočil k síti,“ řekl trenér České republiky Filip Pesan. „Nemyslím si, že se to stane.“

Češi jsou zvědaví, jak bude vypadat jejich situace v síti, protože brankáři Patrik Bartošák, Simon Hrubec a Roman Will se doma potýkali s problémy s testováním COVID-19.

„Ti kluci byli pozitivní, měli COVID před dvěma, třemi týdny, takže jsme si byli jisti, že jsou na turnaj připraveni,“ řekl Pesan. „Stále jsme si tak trochu jisti, že jsou připraveni, a budeme se za ně modlit, aby přišli.“

Češi trénovali pouze s 10 bruslaři a Sulanem, což je vlastně jejich největší skupina od doby, kdy se dostali do Číny. Důvodem je kombinace pozitivních výsledků testů na viry a pokračování zápasů české ligy tento týden.

„Konečně jsme mohli hrát 5 na 5 v zóně,“ řekl Pesan. „Je to poprvé za poslední tři týdny, co máme takovou šanci.“

Hráči měli po kom střílet kvůli Pesanovi, který ve svých 39 letech stále dokáže zaplnit více než deset let od chvíle, kdy pověsil své chrániče. Pesan doufal, že ve středu bude mít na ledě jeden z gólů týmu, ale plánuje znovu využít Sulana.

„Je docela dobrý,“ řekl útočník Lukáš Sedlák, který byl jednou z nových posil do tréninku. „Odvádí dobrou práci.“ Doufám, že zítra budeme mít našeho brankáře. Obvykle dávám více gólů na běžného brankáře, takže budu rád.“

READ  Dvojice ženských hvězd opět vede novozélandské naděje na medaili na mistrovství světa ve veslování

Pesan bude rád, když góly na soupisce projdou zkouškami a dostanou se na led v Pekingu. Ještě tento týden by měli být s týmem bývalí útočníci NHL David Krejčí a Michael Frolík.

Jeden z hráčů, který nenastoupí, je Jágr, tvář českého hokeje posledních tří desetiletí, která stále hraje na prahu 50. narozenin. Jágr stále hraje za Kladno, tým, který vlastní v České republice, ale nemůže jet do Pekingu, protože nebyl mezi hráči, které federace předložila.

„Není na našem dlouhém seznamu, takže ho nemůžeme žádat, aby přišel,“ řekl Pesan.

Češi zahajují turnaj v únoru. 9 proti Dánsku.

___

Více AP Olympics: https://apnews.com/hub/winter-olympics a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *