Češi při olympijských trénincích spoléhají na správce vybavení v síti

PEKING (AP) — Petr Sulan naposledy hrál branku ve třetiligové české lize před 12 lety.

Nyní je manažerem vybavení pro českou reprezentaci a byl jediným brankářem na ledě v předolympijském úterním tréninku, protože více než polovina soupisky se do Pekingu ještě nedostala. Stejně jako Jaromír Jágr nebude přidán na soupisku, ale hráči a trenéři jsou rádi, že mají Sulana kolem sebe.

„Nevím, jestli je možné ho jen požádat, aby udělal klukům pitnou vodu a pak skočil k síti,“ řekl trenér České republiky Filip Pesan. „Nemyslím si, že se to stane.“


Češi jsou zvědaví, jak bude vypadat jejich situace v síti, protože brankáři Patrik Bartošák, Simon Hrubec a Roman Will se doma potýkali s problémy s testováním COVID-19.

„Ti kluci byli pozitivní, měli COVID před dvěma, třemi týdny, takže jsme si byli jisti, že jsou na turnaj připraveni,“ řekl Pesan. „Stále jsme si tak trochu jisti, že jsou připraveni, a budeme se za ně modlit, aby přišli.“

Češi trénovali pouze s 10 bruslaři a Sulanem, což je vlastně jejich největší skupina od doby, kdy se dostali do Číny. Důvodem je kombinace pozitivních výsledků testů na viry a pokračování zápasů české ligy tento týden.

„Konečně jsme mohli hrát 5 na 5 v zóně,“ řekl Pesan. „Je to poprvé za poslední tři týdny, co máme takovou šanci.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *