Češi, Poláci vrhají řešení těžby sporů – český ministr

Praha (Reuters) – Český ministr životního prostředí Richard Probek řekl, že Česká republika a Polsko během pátečních rozhovorů dosáhly „významného pokroku“ při řešení sporu o hnědouhelný důl Taro.

Po pondělním rozsudku Evropského soudního dvora nařídila Evropská komise (ES) Polsku zaplatit denní pokutu 500 500 000 za porušení předchozího soudního příkazu o pozastavení provozu v dole na dole.

Soud na žádost České republiky rozhodl, že její vláda tvrdí, že důl nacházející se poblíž sdílené hranice poškozuje komunity na české straně. Polský slíbil, že důl udrží v provozu.

Probek řekl, že spor by bylo možné vyřešit mimosoudně.

„Po dnešních rozhovorech vidíme v některých bodech výrazný pokrok a po rozhovorech … doufáme, že dojde k dalšímu pokroku,“ řekl na tiskové konferenci v televizi.

Prabek řekl, že očekává, že se v pondělí setká se svým polským protějškem Michaelem Kurtikou, a že se expertní skupiny sejdou příští týden poté.

„Stále máme zájem o dohodu, nepřehánějte to … oba máme nesjízdné linky, ale vidíme možnost, jak dosáhnout dohody,“ řekl Probek.

Důl Trov je v provozu více než století, ale v poslední době se dále rozšiřuje směrem k českým hranicím.

(Zpráva Roberta M ல்ல llera; Úpravy od Francise Kerryho)

READ  ČR R U21 1 - 2 UK U21

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.