Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí chce změnit „zastaralá“ pravidla, která brání agentuře v boji proti Covidu, dětské obrně a dalším nemocem.CNN

Letos v létě, když v New Yorku propukla šokující zpráva o případu dětské obrny, se americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí okamžitě obrátilo na Shoshanu Bernsteinovou.

Agentura naléhavě potřebovala zvýšit míru očkování proti obrně v Rockland County, New York. A přestože Bernstein není ani lékař, ani úředník v oblasti veřejného zdraví, je přesně tím, co CDC hledalo: místní učitelkou vakcín z ortodoxní židovské komunity, jednou z několika skupin s nízkou proočkovaností.

Během několika příštích měsíců trávil Bernstein hodiny a hodiny setkáními s představiteli CDC, včetně ředitelky agentury Dr. Rochelle Walinsky, a pak více času přípravou prezentací o nápadech na vzdělávací kampaně.

Za svůj čas nezaplatila ani korunu.

„Pokud vyhraju v loterii, udělám to zdarma, protože mám vášeň pro veřejné zdraví,“ řekl Bernstein. „Ale nemůžu. Musel jsem pozastavit další projekty, abych mohl pracovat zdarma pro CDC. Mám rodinu, která musela platit účty. Musel jsem jim říct: Nemůžu v tom pokračovat, když neplaťte mi.“

Pro CDC je to letitý problém: Navzdory mnohamiliardovému rozpočtu nemá agentura žádnou pravomoc od Kongresu najímat včasné poradce, když nastane krizová situace.

Walensky plánuje apelovat na Kongres, aby umožnil flexibilitu při provádění tohoto typu krizového náboru, podobně jako pravomoc udělená některým jiným federálním agenturám.

„Chci mít jasno.“ [we] Nežádají o možnost vyprázdnit desku pro odemknutí zdrojů. „Říkáme, že v určitých situacích musíme být chytří a naléhavě jednat kulturně citlivými způsoby, které v současné době neumíme,“ řekl Walinsky.

CNN řekla, že „neschopnost agentury pohybovat se rychle a hbitě, když je to nutné“ je „frustrující“.

„Nemáme ani možnost v nouzových nebo nouzových časech říci ‚musíme se sem rychle přesunout‘,“ řekl Walinsky. [to] Získejte rychle tuto zprávu.“

Dr. Tom Frieden, ředitel CDC v letech 2009 až 2017, řekl, že cítil Wanského bolest. Stejnou nepružností trpěl během vypuknutí eboly v roce 2014.

„Pokud chceme, aby se CDC zlepšilo v boji s nemocemi, musíme přestat mít svázané ruce za zády,“ řekl. „To je druh agónie práce ve vládním systému.“

Jmenují se Duffy a Rochelle a mohli by být klíčem k zastavení dětské obrny ve Spojených státech.

V průběhu let se někteří členové ortodoxní židovské komunity stali obětí dobře organizovaných očkovacích kampaní lží. Aby tomu zabránil, Bernstein pracuje na mnoha projektech, včetně animace video S bratrem a sestrou Duffy, Rochelle a očkovacím hrdinou jménem Super V.

Postavy stříkají své rozhovory jidiš výrazy. Duffy yarmelke neboli čelenka a Rochelle nosí šaty s dlouhým rukávem, typické oblečení jejich komunity. Duffy zpívá na melodii oblíbené židovské písně a děkuje „Hashem“ – neboli Bohu – za očkování.

Projekt je financován ministerstvem zdravotnictví New Jersey a Bernstein navrhl CDC, že kopie animace by mohly být vyrobeny pro další komunity. Také řekla CDC o příspěvku, který napsala s názvem „Tzim Gezint‚- ‚Pro vaše zdraví‘ – tzn Pomozte zvýšit povědomí vakcína proti spalničkám během virová nákaza v roce 2018.

Walinsky řekl, že CDC milovalo Bernsteinovy ​​nápady, ale nemohlo za ně zaplatit.

„Shoshana je někým známým Centrům pro kontrolu a prevenci nemocí za svou práci ve stejné komunitě před několika lety, kdy se spalničkami a její mimořádná práce na tom, aby byla schopna úspěšně oslovit tuto komunitu,“ řekl Walinsky. Jedna z věcí, které mě zklamaly [is] Nemáme možnost ji financovat ani poskytnout její zdroje.“

Tato finanční nepružnost byla zřejmá také během pandemie Covid-19, kdy CDC chtělo vyvinout kulturně specifické očkovací programy pro komunity s nízkou proočkovaností.

Vysoký úředník CDC jej popsal jako „zastaralý“ systém, který se „nevyvíjel v průběhu času“. Úředník mluvil pod podmínkou anonymity, aby se mohla k věci svobodně vyjádřit.

Walinsky řekl, že CDC připravuje prezentaci, aby vyzval Kongres, aby to napravil.

Řekla, že doufá, že „pohne jehlou“ pomocí „příkladů v reálném čase toho, jak bylo veřejné zdraví poškozováno naší neschopností jednat“ během pandemie.

Jedním z hlavních argumentů pro Kongres bude, že jiné federální agentury mají pravomoc uzavírat smlouvy s třetími stranami během mimořádných událostí, podle neidentifikovaného vysokého úředníka CDC.

Mluvčí FEMA a USAID řekli CNN, že jejich agentury mohou uzavírat určité typy smluvních ujednání s externími organizacemi.

Walinsky řekl, že CDC požádá Kongres o flexibilitu s mnoha typy finančních ujednání.

Například během vypuknutí eboly v roce 2014 se agentura snažila povzbudit lidi v západní Africe, aby zůstali v jednotkách pro léčbu eboly, ale to se ukázalo jako obtížné, řekl nejmenovaný vysoký úředník.

„Chceš umět [arrange for food] Pro tyto rodiny a tyto děti, aby mohly zůstat v mezích [treatment units] „Nechoďte kolem, když zrovna potřebují jídlo,“ řekl úředník.

„Nedostatek flexibility, abychom mohli pomáhat na místě, je velmi obtížné. … Je to srdcervoucí.“

Anonymní úředník dodal, že pracovníci CDC v západní Africe čelili finanční nepružnosti i v těch nejjednodušších věcech, jako je tisk vzdělávacích materiálů o ebole.

„Myslím, že lidé by byli překvapeni, jak těžké je něco udělat,“ řekla.

Ed Hunter si to myslí.

Hunter odešel z CDC v roce 2015 po 40 letech v agentuře. Jeho poslední pozicí byl legislativní ředitel v kanceláři agentury ve Washingtonu.

Řekl, že každý ředitel CDC, se kterým pracuje, zažil „stejný příběh: Existují limity toho, co můžete dělat [given] Specifičnost položek, které pocházejí z Kongresu, časové osy a složitost federálního systému zadávání veřejných zakázek.“

„To je něco, co je v CDC po léta hlavním a stěžejním problémem a je to skutečná výzva, kterou je třeba vyřešit,“ řekl.

Walinsky řekla, že doufá, že tentokrát to dopadne jinak.

Nežádáme o peníze. Poptáváme kapacitu. Žádáme úřady, aby mohly dělat naši práci,“ řekla.[But] Nevím, jestli budu úspěšnější než mí předchůdci.“

READ  Studie ukazují, že typ koronového viru v Kalifornii bude pravděpodobně nakažlivější a může způsobit závažnější onemocnění

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.