Central Omicron, okres San Diego stanovil epidemiologický rekord v počtu případů COVID – NBC 7 San Diego

Pozitivní případy koronaviru v San Diegu stanovily alarmující nový standard, ale další čísla zveřejněná krajem později během dne mohou o příběhu říci více.

Představitelé okresu ve čtvrtek uvedli, že 29. prosince bylo rekordních 5 976 případů COVID-19, což převyšuje předchozí jednodenní počet stanovený na 7. ledna letošního roku, kdy bylo pozitivně testováno 4 550 lidí na nový koronavirus.

Ve středu úředníci uvedli, že v úterý bylo 3 653 nových případů COVID-19, což je druhý nejvíce zaznamenaný za jediný den v okrese San Diego. Úterní pozitivní test byl 12,8 %.

Obavy z náhlého nárůstu případů, o kterých se do značné míry věřilo, že souvisejí s šířením omikronové varianty, byly rozptýleny, ale později ve čtvrtek, když krajští úředníci zveřejnili informace o přijetí do nemocnic COVID.

Vzhledem k tomu, že okres San Diego zaznamenal v posledních několika týdnech trojnásobek pozitivních případů COVID-19, dramaticky vzrostla také poptávka po testování. Informuje o tom Priya Sridhar NBC 7.

Když byla ve čtvrtek zveřejněna nejnovější čísla, úředníci uvedli, že počet pacientů s COVID, kteří jsou léčeni na jednotkách intenzivní péče, zůstal stejný poté, co úředníci ve středu uvedli, že v zemi bylo kvůli léčbě koronaviru hospitalizováno 454 lidí, což je o 6,3 % více než o den dříve. . . Pohled na počet pacientů na JIP léčených pro COVID v úterý ukázal, že tyto počty zůstaly během posledních dvou týdnů relativně stabilní, zvýšily se pouze o 10 pacientů, zatímco případy od té doby vzrostly téměř devítinásobně a ve středu dosáhly 5976 z 646. Dne 14. prosince.

Navzdory masivnímu nárůstu případů COVID zjištěných ve středu si podle okresu vyžádalo hospitalizaci pouze pět dalších lidí kvůli péči.

Dalším měřítkem, které ve čtvrtek vzrostlo, byla míra pozitivity případů, která ve středu vzrostla na 17,5 % z 12,8 % o den dříve. Zdravotníci provedli ve středu 34 142 testů, uvedli úředníci.

READ  Určitou naději pro tento druh může poskytnout neočekávané množství ledních medvědů

Středeční velký bojkot případů by také mohl být, alespoň částečně, způsoben nárůstem testování: Více testování by mohlo znamenat pozitivnější výsledky. Ve skutečnosti mnoho lidí v celém kraji zjišťuje, že na testy v okresních lokalitách a nemocnicích se čeká několik hodin a že je také těžké najít domácí testovací sady v celém San Diegu.

Knihovna v San Diegu během několika dní rozdala komunitě více než 20 000 bezplatných testovacích sad COVID-19. Knihovní systém je zcela mimo testovací sady.

Kraj doporučuje, aby lidé znepokojení infekcí COVID-19 a další, kteří hledají test na COVID-19, šli do nemocnice k testování pouze v případě, že mají vážné příznaky. Lidé s mírnými příznaky COVID-19 by měli kontaktovat svého poskytovatele zdravotní péče telefonicky nebo telehealth a požádat o radu.

Také ve čtvrtek zdravotníci naléhali na místní obyvatele, aby se vyhnuli velkým silvestrovským oslavám.

„Lidé jsou pandemií unaveni, ale vzhledem k rekordnímu počtu případů, rychlému výskytu omikronů a zvýšeným rizikům, která s sebou klastrování přináší, musí San Diegan nadále činit rozhodnutí, aby ochránil sebe i ostatní,“ říká Dr. Cameron Kaiser, náměstek okresního úředníka pro veřejné zdraví A Čtvrteční tisková zpráva. „Pokud máte novoroční oslavy, omezte je na lidi, kteří s vámi žijí, a ujistěte se, že všichni zúčastnění používají strategie, o kterých víme, že fungují.“

K této zprávě přispěl City News Service.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.