Celkové odměny a odměny hráčů na US Open dosáhly rekordních 65 milionů dolarů

Celkové odměny a odměny hráčů na US Open dosáhly rekordních 65 milionů dolarů

Tenisová asociace USA v úterý uvedla, že celkové finanční odměny a odměny hráčů na letošním tenisovém turnaji US Open dosáhnou rekordních 65 milionů dolarů, přičemž poznamenala, že toto číslo bylo podpořeno zvýšením částky krytých výdajů.

Celkové platby v loňském roce činily asi 60 milionů dolarů.

Hlavní losování dvouhry začíná 28. srpna v Billie Jean King National Tennis Center v Yosta a končí finále žen 10. září a finále mužů 11. září.

Toto je 50. výročí, kdy se US Open stalo první sportovní událostí, která platí ženám a mužům stejně, a oba mí singloví šampioni si v roce 2023 odnesou 3 miliony dolarů. Je to skok o zhruba 15 % z loňských 2,6 milionu, ale stále nedosahuje výplaty 3 milionů dolarů Předpandemie 3,9 milionů dolarů připadlo každému vítězi v roce 2019.

Hráči, kteří prohráli v předchozích kolech, dostanou ránu: Ti, kteří odejdou například v prvním kole dvouhry, si domů odnesou 81 500 $ – z 80 000 $ v roce 2022 a z 58 000 $ v roce 2019.

Ve čtyřhře si šampioni odnesou domů každý 700 000 $, oproti 688 000 $ v roce 2022.

USTA poskytuje více peněz ženám a mužům v kvalifikaci, hlavním tahu dvouhry, čtyřhry, smíšeného turnaje a akcí pro vozíčkáře.

To zahrnuje dávání soutěžícím poprvé cestovní poukázky v hodnotě 1 000 USD; poskytnutí druhého volného pokoje v oficiálním turnajovém hotelu všem namísto pouze jednoho pokoje nebo, pokud si to přejí, stipendium ve výši 600 $ na den (až 300 $) pro použití v jiných ubytováních; zvýšené stravné; a navlékání rakety.

Odečtěte to od celkové vyplacené kompenzace a finanční odměna založená na výsledcích na US Open by byla kolem 60 milionů dolarů, což je nejvíce ze všech letošních grandslamových turnajů.

Na základě údajů o směnných kurzech v době událostí nabídl Wimbledon prize money přibližně 56,5 milionů $, French Open přibližně 54 milionů $ a Australian Open přibližně 53 milionů $.


READ  The Economist: USA vs. Čína - Vztah je více nepřátelský než kdy jindy


SOUBOR – Barbora Krejčíková z České republiky (vlevo) a Kateřina Siniaková z České republiky skákají s trofejí poté, co porazily Američanky Taylor Townsendovou a Katie McNallyovou ve finále ženské čtyřhry na US Open. Neděle 11. září 2022 v New Yorku. Tenisová asociace Spojených států amerických v úterý 8. srpna 2023 uvedla, že celkové finanční odměny a odměny hráčů na tenisovém turnaji US Open dosáhnou rekordní výše 65 milionů dolarů, přičemž poznamenala, že toto číslo bylo zvýšeno zvýšením částky. nákladů, které jsou hrazeny. (AP Photo/Matt Roark, soubor)


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *