CDC vyšetřuje 180 dětí s akutní hepatitidou neznámé příčiny

Centrála Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je v Atlantě ve státě Georgia.

Kaple Tami | Reuters

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nyní vyšetřují 180 případů dětí, u kterých se náhle rozvinula akutní hepatitida A ve 36 státech a územích, což je nárůst o 71 případů od r. Poslední aktualizace Agentury pro veřejné zdraví byla počátkem tohoto měsíce.

CDC ve středečním prohlášení uvedlo, že v naprosté většině se nejedná o nové případy hepatitidy. Místo toho se počet vyšetřovaných pacientů zvýšil, protože agentura podrobně zkoumá údaje z října minulého roku.

Hepatitida je zánět jater obvykle způsobený viry hepatitidy A, B, C, D a E. Případy, které CDC vyšetřuje, jsou neobvyklé, protože děti nebyly testovány na tyto viry pozitivně a měly závažné příznaky, přičemž 9 % vyžaduje transplantace jater, která je vzácná.

CDC zjistilo nejméně pět úmrtí, i když od února nebylo hlášeno žádné úmrtí. Adenovirová infekce je vyšetřována jako možná příčina, protože téměř polovina dětí byla prokázána jako pozitivní na patogen. Adenovirus je běžný virus, který obvykle způsobuje příznaky nachlazení nebo chřipky. Není známou příčinou hepatitidy u zdravých dětí.

CDC také provádí laboratorní testy, aby zjistilo, zda může být možnou příčinou také virus Covid, ačkoli… Děti v první skupině v Alabamě Nebyl infikován koronavirem.

Spojené království poprvé upozornilo Světovou zdravotnickou organizaci na případy těžké hepatitidy u dětí minulý měsíc. Britská agentura pro zdravotní bezpečnost v aktualizaci z minulého týdne uvedla, že adenovirus byl nejběžnějším virem zjištěným ve vzorcích, které tam byly testovány. K 10. květnu země identifikovala 176 případů.

CDC uvedlo, že akutní hepatitida u dětí je stále vzácná, ale požádala rodiče, aby sledovali příznaky, jako je žloutenka, což je žloutnutí kůže nebo očí.

READ  Hubble zachytil tvář nádherné velké spirální galaxie

CNBC Zdraví a věda

Přečtěte si nejnovější globální zpravodajství CNBC o pandemii COVID-19:

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.