CDC říká, že virus ptačí chřipky je pravděpodobně přítomen v několika lokalitách s odpadními vodami

CDC říká, že virus ptačí chřipky je pravděpodobně přítomen v několika lokalitách s odpadními vodami

Neexistuje žádný silný důkaz, že se ptačí chřipka šíří mezi lidmi, uvedlo v úterý Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uprostřed propuknutí viru u dojnic.

Nová data Ze 189 míst odběru vzorků odpadních vod agentury byl ke 4. květnu virus chřipky A detekován ve vyšších než průměrných úrovních na několika místech po celé zemi, včetně Aljašky, Kalifornie, Floridy, Illinois a Kansasu.

Ptačí chřipka, která se v současnosti vyskytuje u skotu, nazývaná H5N1, je typem chřipky A.

Pouze jedno místo, v Saline County, Kansas, vykazovalo v tomto ročním období významně vysoké úrovně viru chřipky. Čtyři stáda v Kansasu byla v dubnu pozitivně testována, uvedlo CDC.

Není jasné, zda jsou vzorky odpadních vod v Kansasu omezeny na lidský odpad, nebo zda zahrnují odtokovou vodu z farem. Není také jasné, zda vysoké hladiny viru v odpadních vodách naznačují infekci u lidí, krav, ptáků nebo jiných zvířat. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že v posledních týdnech nedošlo k žádnému neobvyklému nárůstu počtu onemocnění podobných chřipce.

„Opravdu bychom rádi porozuměli tomu, co by mohlo být příčinou nárůstu chřipky A během období, které považujeme za období přenosu nižší chřipky A,“ řekl Jonathan Yoder, M.D., zástupce ředitele Divize připravenosti a inovací na infekční onemocnění v centrech pro Kontrola a prevence nemocí.

Zástupce velké nemocnice v Saline County neodpověděl na žádost o vyjádření.

Nová data CDC jsou „ve skutečnosti velmi uklidňující,“ řekl Dr. Cameron Wolfe, odborník na infekční choroby a odborný asistent medicíny na lékařské fakultě Duke University v Severní Karolíně.

„Jsme v polovině května, kdy přirozeně není mnoho chřipek,“ řekl. Wolf uvedl, že ve své lékařské praxi nezaznamenává žádný nárůst onemocnění podobných chřipce.

od úterý 42 stád v devíti státech – postiženy Kansas, Colorado, Idaho, Michigan, Nové Mexiko, Severní Karolína, Ohio, Jižní Dakota a Texas.

READ  Nejbělejší barva na světě odráží 98,1% světla. Může pomoci bojovat proti podnebí

Agentura je Sledování 260 lidí Osoby vystavené dojnicím infikovaným příznaky podobnými chřipce. Na virus bylo testováno 33 lidí. Dosud byla diagnostikována ptačí chřipka spojená s propuknutím dojnic pouze u jedné osoby – texaského pracovníka mléčné farmy. Měl těžký případ zánětu spojivek neboli růžového oka a uzdravil se.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *