#CCPinCEE | Čínský vliv v ČR

Existuje dostatek důkazů o snahách Číny manipulovat veřejný diskurz a chování médií v České republice, za pomoci mediální integrace. Čínští představitelé píší op-eds, platí za příspěvky v tištěných médiích a snaží se utvářet veřejný diskurz propagandou a dezinformacemi.

Například když CEFC investovala do české mediální společnosti Empresa Media, velké, Empresou vlastněné, o Číně Titan Deník přešel od vyváženého ke zcela pozitivnímu. Další nemovitost Empresy, TV Barrandov, začala diskutovat o iniciativě Pás a stezka častěji než kterákoli jiná česká média, oblíbená pro své týdenní rozhovory s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Kromě vysílání v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, portugalštině a španělštině vysílá státní China Radio International také v jazycích sedmi dalších zemí EU: bulharštině, chorvatštině, češtině, řečtině, maďarštině, polštině a webových stránkách. . Rumunština. Ačkoli oblast pokrytí CRI je omezená a její přitažlivost pro publikum střední a východní Evropy je diskutabilní, může pomoci ovlivnit místní veřejnost, včetně druhé a třetí generace etnických čínských přistěhovalců.

Česká republika se stala terčem propagandy o původu koronaviru, kterou většinou šíří alternativní a okrajová média a čínská média, jako je CRI. Kromě výzkumu MapInfluenCE, který vyzdvihuje výkony „mask diplomacie“, zaútočily čínské účty na sociálních sítích v České republice na USA, včetně opětovného zveřejnění dezinformací o COVID-19, které mají původ v USA. Tento obsah však není přizpůsoben pro místní publikum, což naznačuje pasivní přepracování obsahu vytvořeného jinde.

A konečně, Čína si pomalu vybudovala přítomnost na platformách sociálních médií v České republice, která v letech 2019–2020 akcelerovala. V návaznosti na trend ostatních čínských ambasád po celém světě založilo čínské velvyslanectví v Praze v roce 2015 svou stránku na Facebooku a v únoru 2020 otevřelo účet na Twitteru. Oba kanály byly zvláště aktivní během pandemie Covid-19.

READ  Velikonoční víkend méně než 100 v Itálii, Belgii, České republice a Norsku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.