Canada Graves: 182 lidských ostatků v neoznačených hrobech nalezených na místě bývalé obytné školy v Britské Kolumbii

Lower Kootenay, člen kapely národa Ktunaxa, oznámil, že na místě sv. Bývalá mise Eugena poblíž Cranbrooku.

Tato reklama přichází dále Stovky neoznačených hrobů Předpokládá se, že obsahuje pozůstatky domorodých dětí, které byly nedávno objeveny na místech dvou dalších bývalých internátních škol v Kanadě a několika komunit prvních národů, které se zasazovaly o moratorium Oslavy dne Kanady Čtvrtek.

„Předpokládá se, že pozůstatky těchto 182 duchů pocházejí z gangů členů gangu národa Ketonax, sousedních komunit Prvních národů a komunity rezidentů,“ uvedla skupina ve středisku Lower Kootenai.

Výzkum prováděný Neplodnou společností pomocí radaru pronikajícího na zem ukázal, že některé lidské ostatky byly pohřbeny v mělkých hrobech hlubokých pouze 3 až 4 stopy. Aqqam je členem komunity Z národa Ktunaxa.

Asi 100 členů divize Lower Kootenay muselo navštěvovat misijní školu St Eugene. V prohlášení se uvádí, že internátní školu provozovala římskokatolická církev od roku 1912 do začátku sedmdesátých let. Kanadská vláda pověřila domorodé děti ve věku od 7 do 15 let, aby chodily do školy.

„Divize Lower Kootenay je stále v raných fázích přijímání informací ze zpráv o výsledcích, ale bude průběžně poskytovat aktualizace,“ uvádí se v prohlášení. „Divize Lower Kootenay zahrnuje přeživší přeživší ze školy mise St. Eugene a žádá širokou veřejnost, aby v tomto okamžiku respektovala naše soukromí.“

K objevu lidských ostatků v bývalých školních zařízeních došlo, když kanadské úřady vyšetřovaly několik požárů, které byly zničeny Čtyři katolické kostely Minulý týden na domorodých zemích.

Jedná se o poslední z řady nedávných událostí, které mají vliv na domorodé komunity v zemi. Církve byly zničeny, protože Kanada čelí své historii systematického zneužívání domorodých komunit.

CNN se obrátila na kanadskou konferenci katolických biskupů a arcidiecézu ve Vancouveru, aby se k požárům vyjádřila.

READ  Jak populisté ustupují, vidí levý střed náznaky návratu

Zatímco úřady nepojednávaly o možném motivu požárů, předseda dolní indické divize Similkamin a její správní rada ve svém prohlášení o sobotních požárech uvedli, že chápou „smutek a hněv“, který lidé po celé indické zemi cítí v důsledku objev. Pozůstatky stovek dětí jsou v areálu bývalé školy v jižním vnitrozemí Britské Kolumbie.

„Jedná se o příznak mezigeneračního traumatu, které přežili a potomci z jedné generace na druhou, a existuje podpora, která by pomohla vypořádat se s těmito pocity hojivějším způsobem,“ uvedl vůdce nižší indické divize Similkamin.

K této zprávě přispěly Nicole Chavez a Harmette Kaur z CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.