Calfee měl to štěstí, že překvapil Collinse v Indian Wells

Maďarka Dalma Kalfi dosáhla nejlepšího vítězství své kariéry, když ve čtvrtek na stadionu 1 v Indian Wells porazila finalistu Australian Open 2021 Daniela Collinse 6:4, 6:4.

Calfiová na poslední chvíli nahradila Němku Tamaru Gorbachovou, která odstoupila kvůli nemoci ve středu ráno poté, co v posledním kole kvalifikace o první místo prohrála s Katie Swanovou z Velké Británie. Juniorská šampionka US Open z roku 2015 při svém třetím vystoupení v hlavní losování na turnaji WTA 1000 prolomila Collinsové podání pětkrát během 1 hodiny a 39 minut a získala své druhé vítězství na úrovni.

bod zvratu: Collins s jedním setem a jedním výpadkem vyhrál 13 bodů v řadě a ve druhém setu se ujal vedení 4-2. Ale nedokázal proměnit dva body na podání na 5-2.

Američan se snažil adaptovat na pouštní podmínky, zasáhl 38 nevynucených chyb a prohrál na pouhých osm vítězů. Galfi naopak ve vyrovnaném výkonu nenuceně trefil 16 winnerů ku 20.

Co to znamená?: Výhra proti světu číslo 31 Collinsovi byla Calfiho nejlepší výhrou. Minulý měsíc porazila tehdy 43. Bernardu Beraovou v Linci Horního Rakouska a získala první 50 vítězství.

„Nestává se každý den, kdy dostanete druhou šanci po prohře v kvalifikaci, takže jsem velmi vděčný, že jsem měl štěstí,“ řekl Calfee poté na kurtu. „Říkal jsem si: ‚Využijme příležitosti udělat něco dobrého proti skvělému hráči‘ a fungovalo to.“

„Snažil jsem se zůstat mentálně od první vteřiny [set] Taky, ale jsem šťastný, že jsem ty těžké chvíle dokázal překonat a to mě dělá tak šťastným.“

Byla to Collinsova první prohra při jeho debutu v Indian Wells v roce 2017.

Calfi se jako další střetne s 5. nasazenou Caroline Garciaovou z Francie, která doufá, že se poprvé dostane do třetího kola na turnaji WTA 1000.

READ  Policie ČR hlídá veřejná prostranství, vysokoškolské přednášky po střelbě

Úspěšný den pro Čechy: Karolína Muchová, Kateřina Siniaková a Markéta Vondrušová ztratily na postup do druhého kola jen jeden set.

Přednosti: Pera Deb. Bronzetti | Maria def. Paolini

Siniaková porazila Julese Niemeyera 7:5, 6:4. Němka vzala první set 5:4 a ve druhém se ujala vedení brejku, ale Siniaková se bránila – podobným zakončením u sítě – a připravila zápas proti nasazené 13 Beatrice Haddad Maiaové. Brazílie.

V těžké zkoušce pro trio Muchová porazila Julii Putincevovou 6-3, 4-6, 6-4 — 4-1 ve třetím setu — předtím, než Vondrušová polevila 6-2, 6-. 2 výhry proti Rebecce Marino. Dalšími soupeřkami jsou 14. nasazená Victoria Azarenková a 28. Marie Boušková.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."