Bývalý šéf českého fotbalu odsouzen k 6 letům vězení za podvod | Sportovní

Praha (AFP) – Český soud v pátek uznal bývalého prezidenta tamní fotbalové federace vinným z podvodu a poslal jej na šest let do vězení.

Městský soud v Praze také uložil Miroslavu Beltovi pokutu 5 milionů korun (220 000 dolarů) a na pět let mu zakázal výkonnou funkci ve společnostech.

Ve stejném případě soud poslal na šest a půl roku do vězení i bývalou náměstkyni ministra školství Simonu Kratochvílovou, šestiletý zákaz činnosti ve státních úřadech a pokutu dva miliony korun (88 tisíc dolarů).

Oba jakoukoli vinu popřeli a odvolali se.

Případ se datuje od roku 2017, kdy policie provedla razii v sídle federace a kancelářích prvotřídního regionálního klubu FK Jablonec, který Pelta částečně vlastní.

Žalobci uvedli, že důvodem zátahů bylo vyšetřování podvodů týkajících se Belty v souvislosti s vládními dotacemi.

Soud uvedl, že Belta využil svého osobního vztahu s Kratochvílovou k ovlivnění toho, kdo obdrží vládní podporu, ve snaze způsobit škodu odhadovanou na 176 milionů Kč (7,8 milionu USD).

Belta odstoupil ze své funkce měsíc po svém zatčení v květnu 2017.

Kvůli skandálu rezignovala i ministryně školství Kateřina Valachová, i když nebyla podezřelá.

———

Více z AP fotbal: https://apnews.com/hub/soccer A https://twitter.com/AP-sportovní

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Kontaveit během druhého kola v Moskvě | Sportovní

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.