Bývalý místopředseda Českého fotbalového svazu dostal podmíněný trest za maření zápasů

Bývalý místopředseda Českého fotbalového svazu dostal podmíněný trest za maření zápasů

Bývalý místopředseda Českého fotbalového svazu Roma Berber a další fotbaloví funkcionáři byli ve středu odsouzeni za účast ve skandálu s manipulací s výsledky zápasů.

Berbr byl usvědčen z podvodu a dostal tříletý podmíněný trest a pokutu dva miliony korun (86 500 dolarů), podle rozsudku vyneseného krajským soudem v západočeské Plzni.

Roman Rokos, bývalý sportovní ředitel klubu Slavoj Vicerad, byl odsouzen ke čtyřem letům vězení a pokutě 400 000 českých korun (17 000 dolarů), zatímco bývalý hráč a fotbalový funkcionář Michael Conic dostal 2,5 roku podmíněně a trest odnětí svobody. pokuta. 130 000 českých korun (5 600 dolarů).

Bývalý porotce Tomáš Grimm, další ze čtyř hlavních obžalovaných v případu, spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení a dříve dostal podmíněný trest.

Obžaloba požadovala, aby byli Berbr a Kaník odsouzeni k trestu odnětí svobody a mohou se proti rozhodnutí odvolat.

Za úplatkářství, podvod a účast ve skupině organizovaného zločinu bylo odsouzeno a většinou pokutováno celkem 16 lidí, kteří se podíleli na opravách nejméně 10 zápasů v ligách druhé a třetí úrovně v letech 2019 a 2020. Středa.

4 další byli dříve odsouzeni.

Skandál vypukl v říjnu 2020, kdy česká policie v rámci vyšetřování korupce a ovlivňování zápasů provedla razii v sídle asociace i jinde, zaměřenou na rozhodčí a fotbalové funkcionáře.

Berbr, který po raziích rezignoval na svůj odborový post, strávil tři měsíce v policejní vazbě.

Je nevinný.

READ  Čech se připravuje na volbu nového prezidenta, protože se soupeři střetnou o podporu Ukrajiny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *