Byly odhaleny nové důkazy o přenosu koronaviru COVID-19 na člověka

Nová studie odhalila přenos viru z člověka na kočku, který způsobuje COVID-19.

Nový výzkum poskytuje důkazy o tom, že se lidé přestěhovali SARS-CoV-2„Příčinný virus Covid-19Pro kočky během pandemie ve Velké Británii. Studie byla publikována v Veterinární záznamVirus byl objeven minulý rok u koček, které měly mírné nebo těžké respirační onemocnění.

Vyšetřovatelé použili kombinaci laboratorních technik k prokázání, že dvě domácí kočky z rodin podezřelých z COVID-19 měly SARS-CoV-2.

Tyto výsledky naznačují, že k přenosu SARS-CoV-2 z člověka na člověka došlo během pandemie COVID-19 ve Velké Británii, kde infikované kočky vykazovaly mírné nebo závažné respirační onemocnění. Vzhledem k schopnosti koronaviru infikovat společenská zvířata bude důležité sledovat přenos z člověka na člověka, přenos z kočky na kočku a přenos z kočky na člověka.University of Glasgow Centrum pro výzkum virů.

Odkaz: „Detekce SARS-CoV-2 ve vzorcích dýchání od britských koček souvisejících s přenosem z člověka na kočku“ Margaret J. Huzzi, Ilaria Epifano, Vanessa Herder, Richard J. Orton, Andrew Stevenson, Natasha Johnson, Emma MacDonald, Don Dunbar, Michael MacDonald, Fiona Howe, Brian Tennant, Darcy Hertie, Anna da Silva Felipe, Daniel G Stricker, COVID-19 Genomics Konsorcium UK (COG-UK), Brian J. Willett, Pablo R. Murcia, Ruth Jarrett, David L Robertson a William Weir, 22. dubna 2021A Veterinární záznam.
Doi: 10,1002 / vetr.247.2

READ  Nový typ magnetismu se širokými důsledky pro technologii a výzkum

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *