Byla objevena největší známá galaxie ve vesmíru s délkou asi 16,3 milionů světelných let

Astronomové objevili největší známou galaxii – 153krát větší než naše Mléčná dráha.

Galaxie zvaná Alcyoneus je od Země vzdálena asi 3 miliardy světelných let a je asi 16,3 milionů světelných let dlouhá.

Pro srovnání, Mléčná dráha má průměr necelých 106 000 světelných let.

Alcyoneus, známý jako obří rádiová galaxie, obsahuje hostitelskou galaxii spolu s masivními výtrysky a laloky vycházejícími z jejího středu.

Astronomové objevili největší známou galaxii – 153krát větší než naše Mléčná dráha. Galaxie zvaná Alcyoneus (na obrázku) je od Země vzdálena asi 3 miliardy světelných let a dlouhá asi 16,3 milionů světelných let.

Alcyoneus (na obrázku) byl identifikován jako obří rádiová galaxie, obsahující hostitelskou galaxii spolu s masivními výtrysky a laloky vyrážejícími z jejího středu.

Alcyoneus (na obrázku) byl identifikován jako obří rádiová galaxie, obsahující hostitelskou galaxii spolu s masivními výtrysky a laloky vyrážejícími z jejího středu.

Co je uvnitř černé díry?

Černé díry jsou zvláštní objekty ve vesmíru, jejichž název je odvozen od skutečnosti, že nic nemůže uniknout jejich gravitaci, dokonce ani světlo.

Pokud se odvážíte blízko sebe a překročíte takzvaný horizont událostí, bod, odkud nemůže uniknout žádné světlo, budete také uvězněni nebo zničeni.

U malých černých děr byste tak blízké přiblížení stejně nikdy nepřežili.

Slapové síly blízko horizontu událostí jsou dostatečné k tomu, aby natáhly jakýkoli materiál, dokud se z něj nestane jen řetězec atomů, v procesu, který fyzici nazývají „špagetitace“.

Ale pro velké černé díry, jako jsou supermasivní objekty v jádrech galaxií, jako je Mléčná dráha, které váží desítky milionů, ne-li miliardkrát větší než hmotnost hvězdy, by překročení horizontu událostí bylo bez událostí.

Protože by mělo být možné přežít přechod z našeho světa do světa černých děr, fyzici a matematici už dlouho přemýšleli, jak by tento svět vypadal.

Obrátili se na Einsteinovy ​​rovnice obecné relativity, aby předpověděli svět uvnitř černé díry.

READ  Nízkokalorická dieta může oddálit rozvoj cukrovky a posílit imunitní systém

Tyto rovnice fungují dobře, dokud pozorovatel nedosáhne středu nebo singularity, kde se v teoretických výpočtech zakřivení časoprostoru stane nekonečným.

O těchto záhadných rádiových galaxiích je známo jen málo, ale odborníci se domnívají, že výtrysky a jejich přidružené laloky jsou vedlejším produktem aktivní supermasivní černé díry v galaktickém centru.

Je definována černá díra Jako „aktivní“, když požírá nebo „akumuluje“ materiál z obrovského disku materiálu kolem něj.

Ne všechen tento materiál však končí mimo horizont událostí, protože malá část směřuje z vnitřní oblasti disku k pólům, kde je vytlačována do prostoru. Ve formě trysek ionizovaného plazmatu.

Tyto výtrysky jsou schopny překonat obrovské vzdálenosti rychlostí světla, než se rozptýlí obřími laloky vyzařujícími rádiové záření.

Navzdory velikosti Alcyonea není typ rádiových laloků, které vysílá, zdaleka neobvyklý. Je také známo, že naše Mléčná dráha má své vlastní rádiové laloky.

Ale jednou z nejzáhadnějších věcí na Alcyoneu a dalších podobných masivních galaxiích je to, jak roste do takové velikosti.

Výzkumníci vedení Leiden Observatory v Nizozemsku doufají, že jejich objev chynos pomůže objasnit, jak vznikají rádiové galaxie a proč jsou tak velké.

„Pokud existují vlastnosti hostitelských galaxií, které jsou důležitým důvodem pro růst obřích rádiových galaxií, pak je pravděpodobněji budou mít hostitelé největších obřích rádiových galaxií,“ řekl Martin Oye z Leiden Observatory. výzkumu. papír.

Stejně tak, pokud jsou určitá rozsáhlá prostředí významně příznivá pro růst obřích rádiových galaxií, pak se v nich pravděpodobně nacházejí největší obří rádiové galaxie.

Oi a jeho tým objevili největší známou galaxii Najděte odlehlé hodnoty v datech shromážděných nízkofrekvenčním polem (LOFAR) v Evropě.

LOFAR se skládá z přibližně 20 000 rádiových antén rozmístěných na 52 místech po celém kontinentu.

READ  Teleskop Webb bude hledat známky života tam venku

Výzkumníci museli ze snímků odstranit vložené rádiové zdroje, aby pomohli detekovat a opravit rádiové laloky za jakékoli vizuální zkreslení, které je následně vedlo k Alcyoneovi.

Podle astronomů, kteří se na studii podílejí, je největší známá galaxie obklopena kosmickou sítí o hmotnosti více než 240 miliardkrát větší než hmotnost Slunce.

Navzdory velikosti Alcyonea není typ rádiových laloků, které vysílá (na obrázku), nijak výjimečný.  Je známo, že Mléčná dráha má své vlastní rádiové laloky

Navzdory velikosti Alcyonea není typ rádiových laloků, které vysílá (na obrázku), nijak výjimečný. Je známo, že Mléčná dráha má své vlastní rádiové laloky

Výzkumníci vedení Leiden Observatory v Nizozemsku doufají, že jejich objev chynos může pomoci při pohledu na to, jak vznikají rádiové galaxie a proč jsou tak velké.

Výzkumníci vedení Leiden Observatory v Nizozemsku doufají, že jejich objev chynos může pomoci při pohledu na to, jak vznikají rádiové galaxie a proč jsou tak velké.

Oye a jeho tým objevili největší známou galaxii při hledání odlehlých hodnot v datech shromážděných evropským nízkofrekvenčním polem.  Výzkumníci museli ze snímků odstranit vložené rádiové zdroje, aby pomohli odhalit rádiové laloky a lokalizovat Alcyoneus (na obrázku)

Oye a jeho tým objevili největší známou galaxii při hledání odlehlých hodnot v datech shromážděných evropským nízkofrekvenčním polem. Výzkumníci museli ze snímků odstranit vložené rádiové zdroje, aby pomohli odhalit rádiové laloky a lokalizovat Alcyoneus (na obrázku)

Také si to myslí Supermasivní černá díra v centru Alcyonea je asi 400 milionůkrát větší než hmotnost Slunce.

Ačkoli se oba parametry zdají obrovské, jsou Ve skutečnosti na spodním konci obřích rádiových galaxií.

„Alcyoneus a jeho hostitel jsou daleko od geometrie podezřele obyčejní: celková hustota nízkofrekvenční svítivosti, hmotnost hvězd a hmotnost supermasivních černých děr jsou všechny nižší než u mediálních obřích rádiových galaxií, navzdory jejich podobnosti,“ napsali autoři jejich kniha. papír.

Pro vývoj velkých obrů tedy nejsou nutné velmi hmotné galaxie nebo centrální černé díry, a pokud pozorovaný stav představuje zdroj po celou dobu jeho života, pak také neexistuje vysoká rádiová energie.

Vědci doufají, že jejich studie pomůže astronomům dozvědět se více o tom, jak vznikly rádiové galaxie, jak moc a jakou rychlostí roste Alcyoneus a zda existují větší galaxie.

READ  Vědci odhalili největší kráter na Zemi před 100 000 lety

Studie bude zveřejněna v časopise Astronomie a astrofyzika.

Co je Galaxy Monster?

Brutální galaxie, známé také jako hvězdné galaxie, jsou považovány za předchůdce masivních galaxií, jako je Mléčná dráha v dnešním světě.

Starověké objekty se objevily krátce po Velkém třesku a vyznačují se rychlou tvorbou hvězd a růstem hmoty, zrozením nových hvězd rychlostí tisíckrát větší než v naší galaxii.

To vede k malým, ale neuvěřitelně hustým galaxiím, které rychle spálí veškerý svůj vesmírný plyn – „palivo“ používané k vytvoření nových hvězd.

Jakmile tento plyn spotřebují, během asi 100 milionů let od narození, stanou se klidnými nebo „červenými a mrtvými“ galaxiemi – běžnými v našem dnešním vesmíru.

Vědci doufají, že studium záhadných objektů poskytne odpovědi na klíčové otázky o vzniku a vývoji moderních galaxií, jako je Mléčná dráha.

Brutální galaxie, známé také jako hvězdné galaxie, jsou považovány za předchůdce masivních galaxií, jako je Mléčná dráha v dnešním světě.  Tento obrázek je umělcovým dojmem ZF-COSMOS-20115, monstrózní galaxie objevené v roce 2017

Brutální galaxie, známé také jako hvězdné galaxie, jsou považovány za předchůdce masivních galaxií, jako je Mléčná dráha v dnešním světě. Tento obrázek je umělcovým dojmem ZF-COSMOS-20115, monstrózní galaxie objevené v roce 2017

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.