„Byl to dlouhý den“: Casper Rudd se kvalifikuje na Australian Open, když se zavře v 1:00 | Novinky z tenisu

„Byl to dlouhý den“: Casper Rudd se kvalifikuje na Australian Open, když se zavře v 1:00 |  Novinky z tenisu

Norský druhý nasazený Casper Ruud postoupil v úterý do druhého kola Australian Open, když zahájil kampaň, která z něj mohla stát světovou jedničkou.

Čtyřiadvacetiletá hráčka porazila Tomasze Machaka z České republiky 6-3, 7-6 (8/6), 6-7 (5/7), 6-3 v Margaret Court Areně v zápase, který skončil po 1: 00. Ráno.

Příště si zahraje Američana Jensona Proxbyho, který vyřadil Australana Christophera O’Connella.

„Byl to dlouhý den,“ řekl světová trojka Rudd, který utrpěl nečekanou ránu, když prohrál svůj první zápas na zahřívacím turnaji Auckland Classic.

„Velmi si přeji, aby to byl dobrý turnaj, a doufám, že to bude dobrý a náročný začátek.

Dodal: „Thomas hrál dobře a byl velmi agresivní, ale dokázal jsem se vrátit a zůstat silný ke konci, velmi šťastný.“

Ruud vynechal loňský podnik kvůli zranění kotníku, ale zotavil se, aby si užil výkon v roce 2022 a dostal se do finále francouzského i amerického mistrovství.

Měl šanci dostat se do čela pořadí, když se ve finále Flushing Meadows střetl s Carlosem Alcarazem, ale mladý Španěl vyhrál ve čtyřech setech a získal titul a s ním i první místo.

Alcaraz není v Melbourne, protože má zranění a tři hráči mu mohou vzít první místo zvednutím trofeje.

Mezi nimi je srbská hvězda Novak Djokovič, řecký třetí nasazený Stefanos Tsitsipas a Ruud.

Podle řídícího orgánu ATP se Ruud také může stát světovou jedničkou, jakmile se dostane do finále, pokud titul nezískají Djokovič ani Tsitsipas.

Pokud se žádný z těchto scénářů nenaplní, Alcarazova vláda bude pokračovat.

Tento příběh byl publikován ze zdroje zpravodajské agentury bez úprav textu.