Bundesliga: Bayern Mnichov rozdrtil Leverkusen pětkrát, aby znovu získal přední místo, sportovní zprávy

Bayern Mnichov v neděli rozdrtil Bayern Leverkusen 5: 1, protože strana trenéra Juliana Nagelsmanna uhasila náhlou kolizi s Bey Arena, když v první polovině vstřelila pět branek a získala zpět vedení Bundesligy od Borussie Dortmund.

Zdvojnásobení Robert Lewandowski a Serge Gnabry zvedli Bayernovu bilanci na 19 bodů, jeden bod za Dortmundem, zatímco Leverkusen zůstal se 16 body na třetím místě.

Bayern vedl zápas o pouhé tři minuty na hodině z volného kopu, když neoznačený Dayot Obekano přešel míč do oblasti šesti yardů, zatímco Lewandowski vstřelil parádní gól zadní částí paty.

Lewandowski po půlhodině zvýšil na 2: 0, když protiútok Bayernu Mnichov umožnil levému bekovi Alfonsu Daviesovi driblovat si cestu do pokutového území směrem k polskému útočníkovi, který jednoduše zasunul jednu z nohou a vystřelil míč do sítě. .

Bayern poté během tří minut vstřelil tři góly, přičemž Thomas Muller zblízka skóroval, než dvakrát skóroval Gnabry, využil Mullerovu přihrávku a poté byl Leon Goretzka odvolán, protože Leverkusen si nedokázal poradit s tiskem.

Manuel Neuer držel Leverkusen v potížích s několika dobrými žlutými kartami, ale nakonec byl poražen 10 minut ve druhé polovině, když Florian Wirtz vypálil Patricka Schicka do pravého kanálu a český útočník vyrazil střelu, která zasáhla tyč.

Náhradník Leverkusenu Lucas Alario trefil síť v umírajících fázích, ale gól byl pro ofsajd odmítnut.