Bulharsko vystupuje z Mezinárodní investiční banky

Bulharská vláda oznámila, že zruší členství země v Budapešti, v Mezinárodní investiční bance (IIB) se sídlem v Maďarsku a v Mezinárodní bance pro hospodářskou spolupráci (IBEC) se sídlem v Moskvě jako součást opatření přijatých členy Evropské unie v reakci na války na Ukrajině, podle zprávy CNews.

Rozhodlo o tom ve středu jednání vlády.

Ruská federace je největším přispěvatelem do obou mezinárodních věřitelů, jejichž předchůdci vznikli během studené války. Bulharsko je jedním ze zakládajících členů Mezinárodní investiční banky, která zahrnuje také Kubu, Českou republiku, Maďarsko, Mongolsko, Rumunsko, Slovensko a Vietnam.

Banka přesunula svou základnu z Moskvy do Budapešti v roce 2019.

Do konce roku 2021 bylo Bulharsko třetím největším akcionářem banky s podílem 10,04 %, což odpovídá 42,2 milionů eur splaceného kapitálu Mezinárodní investiční banky.

Česká republika již postupuje v ukončení svého členství v IIB i IBEC, zatímco Rumunsko minulý týden oznámilo, že z IIB vystoupí.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zainteresovanou stranu, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.