Brutální kontrola reality Sereny Williamsové od její rivalky

Soupeři Sereny Williamsové věří, že její návrat do Wimbledonu nemusí být vše, co může udělat. (Foto Adam Davey/PA Images přes Getty Images)

Dlouho očekávaný návrat Sereny Williamsové před soud Wimbledon možná nebude návratem pohádek Karolína Plíšková varovala, že fanoušci v to mohou doufat.

Poté, co se Williamsová po více než roce stráveném na vedlejší koleji zotavovala z trápícího se zranění kolena, se vrátí k tenisu ve dvouhře ve Wimbledonu, ve čtyřhře po boku Anase Jabeura v Eastbourne.

Divoký: Tenisový svět explodoval kvůli oznámení Nicka Kyrgiose a Naomi Osakaové

‚Jsem v rozpacích‘: Tenisové hvězdy se ve Wimbledonu vzbouřily na protest

Čtyřicetiletá hráčka odstoupila loni v prvním kole Wimbledonu a získala divokou kartu poté, co minulý týden oznámila svůj úmysl hrát.

Světová sedmička Plíšková ale připustila jisté pochybnosti o Williamsově dlouho očekávaném comebacku.

Loňská finalistka Wimbledonu řekla, že pověst Williamsové mluví sama za sebe a nepochybně bude faktorem v jejích zápasech, ale vyjádřila pochybnosti o úrovni kondice amerického velikána.

„Nevím, jak je to dlouho, co jsem hrál. Je to rok? Je to dlouhá doba, navíc už nejsi mladší, takže si myslím, že tělu taky chvíli trvá, než se ke mně vrátí.“ “ řekla Plíšková.

„Hraní zápasů na turnajích je stále velmi odlišné od pouhého tréninku a podle toho, co chápu, se nehraje [singles] Zde hraje pouze čtyřhru.

„Myslím, že to pro ni bude velmi těžké, bez ohledu na to, jaký je to typ hráče, protože na to ještě potřebuji nějaký čas.

„Ale samozřejmě je to skvělá hráčka, dokázala hodně a řada hráčů se s ní stále velmi bojí hrát. To je její výhoda, ale podívejme se na úroveň. Nemohu říct.“

READ  Tour WTA: Angelique Kerber, finalistka Kateřina Sinyakova v Bad Homburgu

Odpůrci Sereny Williamsové varují před wimbledonským návratem

Plíšková se snaží oplatit svou loňskou prohru Ash Party s Ash Party a česká hvězda si také může trochu důvěřovat z rekordu proti 23násobné grandslamové vítězce.

Čtvrtfinálová výhra na Australian Open 2019 a fantastické semifinálové vítězství nad Williamsovou na US Open 2016 nebudou nic platné.

Světová čtyřka Paula Padusaová přiznala, že doufá, že se Williamsové vyhne při losování Wimbledonu, a řekla, že očekává, že mnoho dalších špičkových hráček se bude cítit stejně.

„Myslím, že všechny překvapila, ale je velmi dobré, že ji máme zpátky,“ řekla Paduša.

„Je to skvělá inspirace. Je hezké být s ní zpět a doufám, že se bude moci vrátit na delší dobu, protože si myslím, že se jí v tenise daří velmi dobře.“

„Ale na druhé straně samozřejmě nechci hrát proti ní! Doufám, že remízu dostane jiný hráč, protože nikdo nechce hrát proti Sereně a [even] Méně na trávě. Modleme se za to! „

Serena Williamsová se loni ve Wimbledonu zranila ve svém prvním kole, kvůli kterému byla na rok mimo hru.  (Foto: Adrien Denis/AFP přes Getty Images)

Serena Williamsová se loni ve Wimbledonu zranila ve svém prvním kole, kvůli kterému byla na rok mimo hru. (Foto: Adrien Denis/AFP přes Getty Images)

Třiadvacetinásobný grandslamový šampion ve dvouhře nehrál od té doby, co před 12 měsíci ve Wimbledonu vyšel v slzách v prvním kole poté, co odstoupil v prvním setu se zraněním nohy.

Nepožádala o hru pomocí své chráněné hodnosti, takže nebyla na seznamu nejlepších hráčů.

Minulé úterý ale Williams na Instagramu zveřejnil: „SW a SW19. Je to rande. 2022 Uvidíme se tam.“

„Jsem nadšený, že jsem zpět na Rothsay International Eastbourne v Anglii a zpět na trávník – povrch, který mi byl během mé kariéry velmi dobrý,“ řekl Williams.

READ  Hand Capitals wolf 8 po sobě jdoucích proher na začátku sezóny | Sportovní

„Eastbourne má jedinečné kouzlo, které na Tour nikde jinde neuvidíte, a já se těším, až si znovu zahraju před fanoušky.“

s AAP

klikněte zde Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte nejnovější zprávy z Austrálie a z celého světa.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.