Brněnský student získává národní cenu za diplomovou práci o cirkulární ekonomice – Brněnský deník

Brněnský student získává národní cenu za diplomovou práci o cirkulární ekonomice – Brněnský deník

Student z Brna dostal ocenění za nejvýznamnější diplomovou práci v České republice. Práce se zaměřuje na oběhové hospodářství a faktory, které je třeba vzít v úvahu při měření ekonomické výkonnosti země. Kredit: Freepik.

Brno 28. listopadu (BD) – Viet Kyung Lee je student z Brna, který vystudoval Mendelovu univerzitu v oboru ekonomie a podnikání s diplomovou prací věnovanou cirkulární ekonomice, která nyní získala ocenění Atlas Copco Service Award.

Mnoho ekonomů již delší dobu tvrdí, že HDP není jediným nástrojem pro hodnocení zdraví ekonomiky, ale pouze jedním z ukazatelů. Ekonomická výkonnost závisí i na dalších sociálních a environmentálních faktorech, jako je počet vysokoškolsky vzdělaných občanů, množství volného času, kvalita infrastruktury, nemluvě o znečištění ovzduší, suchu a počtu či počtu bezdomovců. . dopravních nehod.

Takže počet faktorů, které lze vzít v úvahu, se velmi liší a čísla mohou výrazně ovlivnit národní ekonomickou výkonnost země. Viet Cong Low vybudoval svůj vlastní index reálného pokroku pro Českou republiku (GPI 2.0). Tento ukazatel je komplexní a zabývá se nejen dopadem spotřeby na blahobyt obyvatel, ale také sociálními a environmentálními aspekty.

„Oběhové hospodářství je ekonomický model výroby a spotřeby, který se skládá ze sdílení zboží, pronájmu, opětovného použití, oprav, obnovy a recyklace stávajících materiálů a produktů tak dlouho, jak je to možné,“ vysvětlil Phet Kwong Lee.

Jako uznání za svou práci získal mladý ekonom cenu Atlas Copco Service Award, která se v posledních třech letech uděluje nejzajímavější diplomové práci z české univerzity.

„Vítězná diplomová práce je velmi moderní, podnětná, jasná a čitelná,“ řekl Roman Pavlošek, výkonný ředitel finančního centra Atlas Copco Services, „Autor se nebál jít do polemiky a podtrhnout omezení indexu, který vytvořil. V každém případě, pokud je hodnota tohoto ukazatele stabilní nebo rostoucí, pak to znamená, že přírodní zdroje a sociální kapitál ČR, na kterých závisí veškeré toky služeb a zboží, budou zachovány minimálně rovnocenně budoucí generace. „

READ  Další se chystají jít ve šlépějích dvou českých bank zvyšujících sazby hypoték
https://brnodaily.com/2021/11/28/brno/brno-student-wins-national-award-for-thesis-on-the-circular-economy/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/01/gold-coins-economy-growth-plant-credit-freepik-2-1024×662.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/01/gold-coins-economy-growth-plant-credit-freepik-2-150×97.jpgGeorgia MoraBrnoZprávyBrno, ekonomika, školství, studentiStudent z Brna dostal ocenění za nejvýznamnější diplomovou práci v České republice. Práce se zaměřuje na oběhové hospodářství a faktory, které je nutné vzít v úvahu při měření ekonomické výkonnosti země. Kredit: Freepik.Brno, 28. listopadu (BD) – Viet Cuong Le je…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *