Britští konzervativci trpí „strašnou“ nocí proher v místních volbách

  • Místní volby poskytují Sunakovi první velký volební test
  • Konzervativci by mohli ztratit 1000 křesel – v průzkumech by vedli
  • Labouristé tvrdí, že jsou na cestě k vítězství v příštích všeobecných volbách

Předběžné výsledky v pátek ukázaly, že konzervativci v čele s britským premiérem Rishi Sunakem čelí chmurným výsledkům místních voleb, protože voliči trestají jeho stranu za politické skandály, zpomalení hospodářského růstu a prudce rostoucí inflaci.

Zatímco vládnoucí strany často bojují ve volbách v polovině období, výsledky sněmu v Anglii budou největším a možná posledním testem voličských nálad před příštími všeobecnými volbami, které se mají konat v roce 2024.

Předběžné výsledky ukázaly, že Konzervativní strana utrpěla čistou ztrátu 144 křesel v místních zastupitelstvech, které se ucházely o znovuzvolení. Opoziční Labour Party, která doufá, že si v průběžném hlasování zajistí stovky křesel, přidala 96 křesel.

Labouristická strana v prohlášení uvedla, že na základě výsledků místních voleb jsou na cestě k vítězství v příštích všeobecných volbách, zatímco zisky zaznamenaly i menší politické strany, jako jsou Liberální demokraté a Strana zelených.

Výsledky místních voleb určí více než 8 000 křesel v radách ve 230 místních vládních úřadech, které jsou odpovědné za poskytování každodenních veřejných služeb, jako jsou popelnice a školy.

Hugh Merriman, nižší tajemník pro dopravu konzervativní strany, řekl, že to byla „obtížná noc a mohla by být ještě těžší“.

John Curtis, nejoblíbenější britský průzkumník veřejného mínění, uvedl, že na základě dosavadních výsledků by konzervativci mohli čelit čisté ztrátě přibližně 1000 křesel, což je v souladu s nejpesimističtější prognózou strany.

oblasti bojiště

Sunak se po měsících ekonomického chaosu, stávek a politických skandálů po měsících hospodářského chaosu, stávek a politických skandálů snažil obnovit důvěryhodnost konzervativců.

Konzervativci za poslední rok třikrát vyměnili premiéry poté, co částečně sesadili Borise Johnsona kvůli večírkům pořádaným ve vládních budovách během blokování COVID-19, a Liz Trussová byla svržena poté, co hazardovala s daňovými škrty, které narušily pověst Británie z hlediska finanční stability.

READ  Čína vyhostí kanadského diplomata kvůli zhoršení bilaterálních vztahů

Labouristé dosahují zisků v některých oblastech, které podporovaly odchod z Evropské unie v referendu o Brexitu v roce 2016, protože strana bude muset vyhrát, pokud chce získat většinu v příštích všeobecných volbách.

V prvních výsledcích ztratila Sunakova strana kontrolu nad pěti radami, včetně Brentwood, North Leicestershire a Hertsmere.

Labouristé získali kontrolu nad radami Plymouthu a Stoke-on-Trent, což jsou dvě klíčové oblasti bojiště považované za důležité pro naděje strany na vítězství v příštích všeobecných volbách.

Johnny Mercer, člen parlamentu pro tuto oblast, řekl, že to byla pro konzervativce „strašná“ noc.

Vůdce labouristů Keir Starmer navštívil Plymouth a Stoke-on-Trent během místní volební kampaně, když strana vrhla zdroje na znovuzískání kontroly nad radami.

Úplný obrázek o stavu stran se ukáže až v pátek, kdy většina zastupitelstev vyhlásí své výsledky.

Předseda Konzervativní strany před volbami uvedl, že strana by mohla ztratit kolem 1000 křesel, což je číslo, které někteří opoziční politici a politologové považovali za záměrně přehnané, aby mohl tvrdit, že strana si po výsledcích vedla lépe, než se očekávalo. vstoupil. oznámit.

Naposledy se o většinu těchto míst v místních volbách bojovalo v roce 2019, kdy konzervativci ztratili více než 1300 křesel, krátce předtím, než byla tehdejší premiérka Theresa Mayová donucena odstoupit, což mělo pomoci omezit ztráty v těchto volbách.

Reportáž Andrew MacAskill. Střih Michael Perry

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *