Britští a evropští výrobci požadují užší dodavatelský řetězec baterií pro domácí skenování

Britští a evropští výrobci požadují užší dodavatelský řetězec baterií pro domácí skenování

Úterní průzkum ukázal, že britští výrobci a výrobci v jiných částech Evropy chtějí přesunout větší část dodavatelského řetězce pro baterie používané v elektrických automobilech a obnovitelné energii z Číny a blíže k jejich továrnám.

Čína dominuje zpracování minerálů používaných v elektrických bateriích, jakož i výrobě článků a souvisejících komponentů, na druhém a třetím místě je Japonsko a Jižní Korea.

Výrobci v průzkumu mezi 200 evropskými společnostmi, který provedla firma zabývající se průmyslovými prototypování, Protolabs https://www.protolabs.co.uk, však uvedli, že se v uplynulém roce více obávali narušení dodavatelského řetězce a chtěli využívat dodavatele blíže k domovu.

Japonská automobilka Nissan oznámila 1. července, že bude investovat 1 miliardu liber (1,4 miliardy USD) s čínským partnerem Envision AESC na výrobu baterií poblíž svého hlavního evropského závodu v Sunderlandu v severovýchodní Anglii.

Přibližně 80% společností uvedlo, že chce posunout svůj dodavatelský řetězec pro baterie blíže k výrobě, což se zvýšilo na 84% britských společností hledajících změny během příštích 12 měsíců

„S pouhými 6% výroby baterií v Evropě se stále silně spoléháme na dovoz bateriových článků a vzhledem k rychlému růstu poptávky po elektrických vozidlech existuje pochopení, které se musí změnit,“ uvedl Björn Klaas, výkonný ředitel společnosti Protolabs. Evropa.

Britská vláda uvedla, že od roku 2030 zakáže prodej nových naftových a benzínových automobilů. Baterie je obvykle nejdražší částí v elektrických automobilech, které nahradí.

(Hlášení David Milliken; Úpravy Emilia Sithole Mataris)

READ  Google „Circle to Search“ přichází na Pixel 8 a S24

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *