Britský dokument získal hlavní cenu na českém festivalu

Britský dokument získal hlavní cenu na českém festivalu

Britský dokument získal hlavní cenu na českém festivalu

PRAHA, 7. července 2024 (BSS/AFP) – Film „A Sudden Glimpse to Deeper Things“ severoirského režiséra Marka Cousinse získal v sobotu na filmovém festivalu v Karlových Varech cenu za nejlepší Křišťálový glóbus, uvedli organizátoři.

Očima skotské malířky Wilhelminy Barnes-Grahamové (1912-2004) Cousinsův dokument „prozkoumává gender, neurovědu, klimatické změny a záhady kreativity od mládí až po stáří,“ uvedli jeho autoři.

58. ročník festivalu odstartoval 28. června v západočeských lázních Karlovy Vary.

Cenu prezidenta festivalu převzal na zahajovacím ceremoniálu americký herec Viggo Mortensen, který se proslavil především rolí Aragorna ve filmech „Pán prstenů“.

Mezi další hosty Karlových Varů patří hvězda filmů „Closer“ a „Sin City“ Clive Owen a „Erin Brockovich“ a režisér „Traffic“ Steven Soderbergh.

Owen i Soderbergh obdrželi cenu prezidenta festivalu, stejně jako německý herec a režisér Daniel Bruehl, známý svými rolemi ve filmech „Inglourious Basterds“ a „Rush“.

Členem festivalové poroty byl oscarový britský herec Geoffrey Rush, známý pro filmy „Shine“, „The King’s Speech“ a „Piráti z Karibiku“.

READ  Nový český velvyslanec řekl, že podporuje obchod a investice

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *