Britské vládnoucí špendlíky obviňují na sociálních sítích ze sebevraždy mladistvých

V lednu 2019 pan Russell oznámil Mollyin příběh. Rozzlobený, že jeho malá dcera mohla tak snadno sledovat tak pochmurný obsah a přesvědčen, že sehrál roli v její smrti, se posadil Rozhovor pro BBC TV To vedlo ke zprávám na titulní stránce na britských novinových stáncích.

Pan Russell, televizní ředitel, naléhal na vyšetřovatele, který prověřuje Mollyin případ, aby šel nad rámec toho, co je často proces syka za oko, a prozkoumal roli sociálních médií. Pan Walker souhlasil poté, co viděl ukázku Mollyiny historie sociálních sítí.

To vedlo k mnohaletým snahám o přístup k datům Mollyiných sociálních médií. Rodina neznala svůj přístupový kód pro iPhone, ale londýnské policii se ho podařilo obejít a získat 30 000 stran materiálu. Po dlouhém boji Meta souhlasila s poskytnutím více než 16 000 stránek svého Instagramu, což je objem, který zpozdil začátek vyšetřování. Mary Varneyová, právní zástupkyně advokátní kanceláře Lee Day, která na případu pracovala prostřednictvím programu právní pomoci, uvedla, že kontrola obsahu zabrala více než 1000 hodin.

Zjistili, že Molly žila dvojí život. Zatímco pro rodinu, přátele a učitele byla obyčejným teenagerem, její online přítomnost byla ještě pochmurnější.

Za šest měsíců před Mollyinou smrtí sdílela, lajkovala nebo ukládala 16 300 kousků obsahu na Instagramu. Asi 2 100 z těchto příspěvků, tedy asi 12 denně, souviselo se sebevraždou, sebepoškozováním a depresí, podle údajů, které Mita prozradila své rodině. Mnoho účtů, se kterými jsem komunikoval, bylo věnováno pouze sdílení depresivních a sebevražedných materiálů, často pomocí hashtagů, které odkazovaly na jiný explicitní obsah.

Mnoho příspěvků oslavuje vnitřní boj, skrývá emocionální nutkání a říká ostatním: „Jsem v pořádku.“ Molly se jednou po třetí hodině ranní, podle časové osy jejího používání na Instagramu, pustila do záchvatů líbivosti a ukládání grafických obrázků sebevraždy a sebepoškozování.

READ  Gruzie tlačí na USA o podporu kvůli obavám z ruských válek

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.