Británie, Česká republika a Slovensko vyhrávají týmové zápasy na mistrovství Evropy

Británie, Česká republika a Slovensko oslavily vítězství týmu druhý den mistrovství Evropy v kánoe ve slalomu Evropské kanoistické asociace (ECA) v Evaru.

Odpolední závod v italském studiu della Canova Cita de Ivrea se soustředil na turnaj čtyř týmů, který se na začátku dne soustředil na horké kánoe pro ženy a muže.

Slovensko získalo dvojnásobné zlato v soutěžích týmu C1 Canoe, přičemž ani jejich mužské ani ženské týmy nebyly během závodu penalizovány.

Soutěž žen C1 vyhrála Simona Kleztekova, Susanna Pankova a Monica Skachova, které dosáhly času 1 minuty 52,22 cm.

Britská Kimberly Woodsová, Mallory Franklinová a Sophie O’Keefeová posunula slovenský tým blíže a na penalty skončila o 4,29 sekundy později.

Bronz získali Francouzi Marjorie Telasses, Lucy Brioux a Angel Gu, 10,36 za svými vítězi.

Všichni tři během akce dostali čtyři trestné sekundy.

Tým slovenských mužů nezklamal čas 1: 31,86 spolu s Alexandrem Slafkovským, Michaelem Martiganem a Modage Benazem.

Druhé místo 1: 36,01 znemožnilo Italům Roberto Colasingeri, Raffaello Ivaldi a Flavio Mykosi ze dvou trestných sekund.

Třetí skončili Slovinci Benjamin Chavez, Luca Posic a Nejk Polencic s časem 7,52.

Británie zvítězila v ženském finále K1, Woods a Franklin zvítězily nad Fionou Penny.

Britský tým skončil s trestným časem 1 minuty 45,79 za dvě trestné sekundy.

Rakouská Corinna Kuhnleyová, Antonia Oshmutzová a Victoria Wolfhardtová pomalela 2,19, když v britské sérii zaznamenala stejné trestné sekundy.

Třetí byly za Katerinou Minaričovou Kudezovou, Veronikou Vozdovou a Anthony Kaluskovou za 5,81 se čtyřmi penaltami.

V mužském závodě K1 prvních pět týmů skončilo do čtyř sekund, každý se dvěma trestnými sekundami.

Česká republika zvítězila s hodinkami 1: 28,54 od Jiřího Prscaveka, Vavrinka Hratileka a Witprindise.

READ  Ekvádorští čeští alpinisté zkoumají nové cesty v Kansenbo, Tengi Ragi Tau - The Himalayan Times - Nepálské anglické noviny č.1

Na druhém místě jsou Němec Hans Einer, Tim McSainer a Stephen Hengst s 1,62. Za nimi následují Britové Bradley Forbes-Griens, Joseph Clarke a Christopher Bowers za 2,31.

Itálie ztratila jedno pódium na 0,01, zatímco Slovensko skončilo páté s 3,57.

Osobní ranní rozruch viděl Franklinovu rychlou kvalifikaci do finále C1 žen, když britská atletka po jasném běhu uvolnila čas 1: 32,09.

Gabriela Šatková z České republiky a Susanna Panková ze Slovenska byly na 4,25, respektive 5,06.

Slovakovsky dokončil mužskou událost 1: 28,89, když porazil italského Ivaldiho o 0,8.