Británie a Austrálie v semifinále Billie Jean King Cup

Suspenze

Británie ve čtvrtek nečekaně vyhrála 3:0 nad Španělskem na Billie Jean King Cupu a poprvé po 41 letech se dostala do semifinále soutěže prvního týmu žen.

Austrálie se také dostala do osmifinále v Glasgow, ale příběhem dne byl brilantní návrat Británie k vítězství ve skupině C – rozhodlo vítězství ve čtyřhře juniorů.

Alicia Barnett a Olivia Nichols byly pozdě v kontaktu poté, co se Emma Raducano stáhla a nebyly v ničem tak daleko jako předtím. Ignorovali však tlak ve čtyřhře, kde vítěz bere všechno proti Alyoně Bolsové a Rebecce Masarové a vyhrává 7-6 (5), 6-2.

To podpořilo předchozí vítězství ve dvouhře Heather Watson a Harriet Dart nad vyššími soupeřkami. Hartová plakala po tom, co porazila 13. nasazenou Paulu Padusaovou 6-3 6-4, navzdory rozdílu 85 míst.

„Je skvělé být tady v Británii a mít možnost pořádat tuto akci,“ řekl Dart. „Jsem tak šťastný, že to udržím naživu.“

V prvním zápase byl Watson vynikající při vítězství 6-0, 6-2 nad Nuria Barezas Diaz.

Lze namítnout, že Británie by se turnaje 12 týmů ani neměla účastnit, protože v dubnu prohrála s Českem kvalifikační zápas. Tým dostal divokou kartu, když se Británie přihlásila k pořádání akce v Emirates Areně a vytěžila z toho maximum, když porazila pětinásobného šampiona dva dny po prohře s Kazachstánem.

Dříve se Austrálie stala první zemí, která se dostala do semifinále, když porazila Belgii 3:0 a připsala si druhé vítězství ve skupině.

Storm Sanders porazila Alison van Uytvanckovou 6-2 6-2, zatímco vítězství Agla Tomljanovic bylo zpečetěno, když soupeřka Elise Mertensová musela odstoupit kvůli zranění ramene, když prohrávala 4-6 6-4 3-0.

Austrálie, která vyhrála i čtyřhru, už v úterý porazila Slovensko ve druhém setu.

READ  Sledujte Tottenham vs Newcastle Live TV - Globální seznamy kanálů na neděli

Belgie odehrála své dva zápasy před tím, než Česká republika, která měla v minulém týdnu finále WTA dva hráče, odehrála svůj první zápas ve skupině D, což kritizoval kapitán Belgie Johan van Herk.

„Nepomohlo nám to,“ řekl. „To, co se stalo Elise, to podle mě není moc pravda. Mělo to obrovský dopad na to, čím jsme si tady museli projít, zvláště teď Elise kvůli zranění.“

„Takže si myslím, že my jako malá země musíme zaplatit cenu za to, že nejsme Česká republika, která začíná dnes, nebo Spojené státy, které mohou hrát večer.“

Češi porazili Polsko 2:1 a o postup do semifinále se utkají se Spojenými státy. Stejný scénář má Kanada poté, co ve skupině A porazila Itálii 3:0, aby v pátek připravila zápas vítěz bere vše proti Švýcarsku.

Bianca Andreescuová porazila Elisabettu Cocciareto 7-6 (3), 6-3. Leila Fernandez porazila Martinu Trevisan 6-0, 6-0.

Gabriella Dabrowski se připojila k Fernandezové, aby vyhrála duo pro Kanadu 6-1 6-1 nad Yasmine Paolini a Lucií Bronzetti.

Švýcarsko porazilo ve středu v úvodní skupině Itálii 3:0.

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.