Brill je tropická bouře, která zasáhla Mexiko, a když zaútočí na Texas, může se znovu změnit v hurikán

Brill je tropická bouře, která zasáhla Mexiko, a když zaútočí na Texas, může se znovu změnit v hurikán

Bouře Beryl zeslábla na tropickou bouři poté, co v pátek časně ráno zasáhla mexický poloostrov Yucatán jako silný hurikán kategorie 2, ale může znovu zesílit, když zasáhne Texas, uvedlo Národní centrum pro hurikány.

Ministerstvo civilní ochrany Yucatánu Určitý Bouře dosáhla severně od Tulumu v 7:05 ET s větrem o rychlosti 108 mph a poryvy 136 mph. Meteorologové varovali, že bouřka přinese Ničivý vítr, silné bouře až tři stopy vysoké a životu nebezpečné vysoké vlny a vodní proudy v oblasti.

Vrstva berylu zeslábla v pátek odpoledne, když se přesunula nad sever země. poloostrov Yucatán, kde se očekává, že bouře bude v příštích hodinách dále slábnout. Očekává se, že bouře bude nadále slábnout, protože její střed v pátek odpoledne překročí severní poloostrov, než se přes noc přesune nad jihozápadní Mexický záliv a do konce týdne na severovýchod Mexika a jižní Texas.

Národní centrum pro hurikány ale uvedlo, že Beryl by mohla znovu zesílit na hurikán, až se jeho střed vrátí nad záliv.

Bouře zůstala na severní straně předpovědních stop, což zvyšuje šanci, že dopadne na pevninu v Texasu.

Dříve v pátek, Hurikán Brill zeslábl z hurikánu 3. kategorie na silnou bouři kategorie 2, uvedlo Národní centrum pro hurikány, které varovalo, že stále nese nebezpečné, rozšířené nebezpečí.

Středisko dodalo: „Musíme urychlit přípravy na ochranu životů a majetku.“

Hurikán už zabil devět lidí ve Venezuele, na Jamajce a v zemích Grenada a Svatý Vincent a Grenadiny. Způsobilo také vážné škody na několika domech v Grenadě a Svatém Vincentu a Grenadinách, uvedli tamní úředníci.

Podle yucatánského oddělení civilní ochrany byla Beryl ve 3:00 ET 77 mil západně od poloostrova Yucatán. A do 13:00 hod Východního času byl hurikán 65 mil východně od Progresa v Mexiku, na severním pobřeží Yucatánu, s větry o rychlosti 70 mph. Podle Národního centra pro hurikány má vítr rychlost 100 mil za hodinu s vyššími nárazy. Beryl se rychle přesouvá na západ 15 mph.

READ  Hadassah, další izraelské nemocnice, přestaňte přijímat pacienty s koronavirem

Očekává se až 10 centimetrů srážek, na poloostrově mohou být bleskové záplavy. Podle Centra pro hurikány může od neděle do příštího týdne v částech severovýchodního Mexika a jižního Texasu spadnout 4 až 8 palců nebo více srážek.

„V některých částech severovýchodního Mexika a jižního Texasu je koncem tohoto týdne zvýšené riziko silných větrů, bouří a silných dešťů,“ uvedlo centrum.

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador uvedl, že se očekává, že hurikán dosáhne Tulum, a vyzval lidi, aby se přesunuli do vyšších poloh nebo se uchýlili jinam.

„Neváhejte, hmotné věci lze obnovit a nejdůležitější je život.“ Řekl na X Ve čtvrtek večer.

Ve čtvrtek bouře zeslábla na kategorii 2, později však zesílila na kategorii 3 a do 22:00 dosáhla maximální udržovaná rychlost větru 115 mil za hodinu.

Dříve v pátek zasáhla východní pobřeží mexického poloostrova Yucatán varování před hurikány z… Centrum pro hurikány uvedlo, že hurikán zasáhne oblasti Punta Allen a Cancún, včetně ostrova Cozumel. Mexická meteorologická služba od pátečního odpoledne pozastavila v oblasti všechna sledování tornád a varování.

Berylina formace a síla vytvořily rekordy. Vědci tvrdí, že rychlé zahušťování je stále běžnější Vzhledem k tomu, že teplota mořského povrchu stoupá v důsledku změny klimatu.

Byl to první hurikán 4. kategorie, který se kdy zformoval v červnu, a nejstarší bouře 4. kategorie atlantické hurikánové sezóny. Před Beryl byl nejstarší hurikán Dennis, který se zformoval 8. července 2005.

Když Beryl tento týden zesílil na bouři kategorie 5 s maximálními trvalými větry o rychlosti 165 mph, stal se nejsilnějším hurikánem, jaký byl kdy v červenci zaznamenán.

Američtí turisté v Mexiku čekají na jejich příjezd v naději, že škody způsobené bouří nebudou tak hrozné, jak se očekávalo, zatímco lety do a z regionu zůstávají zrušeny.

READ  Kreml říká, že Zelenského komentář „Ne Minsk 3“ potvrzuje neochotu Kyjeva vyjednávat

Stay a Wallace Hall z Fort Worth v Texasu jsou ubytováni v all-service resort v Cancúnu, pouhých 40 mil severně od Tulum, kde se očekává, že hurikán Beryl dopadne na pevninu v pátek brzy ráno.

„Vítr se začíná trochu zvedat,“ řekl Stay Hall. NBC Dallas-Fort Worth ve čtvrtek„Začali odstraňovat některé světelné sloupy, začali odstraňovat některé chatrče z pláží.“

Anita Lewisová, turistka z texaského Dallasu, řekla agentuře Reuters: „Bojíme se hurikánu nejen o nás, ale o všechny cestující. Chceme se jen vrátit v bezpečí domů a modlit se za všechny, ale uvízli jsme zde. “

Každý, kdo uvízl v letovisku a hledá silný nápoj na uklidnění nervů, zatímco Beryl létá nad hlavou, může být zklamán: The Holes řekli, že jejich hotel přestal podávat alkohol na příkaz mexické vlády.

„Právě jsem si uvědomil, že nad sebou nemám žádnou kontrolu,“ řekl Stay Hall. „Přejdi do režimu modlitby. Zajdeme do bufetu, dáme si nějaké občerstvení, nějaké ovoce, možná si zahrajeme nějaké hry a budeme se snažit předstírat, že se nic nestalo.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *