Brazilský Mourao na nadcházejících zimních hrách nahradí jízdní kola bruslemi

IZU, Japonsko (AP) – Skutečná práce Jaqueline Mourao začala v okamžiku, kdy na Tokijských hrách dokončila blátivý závod na horských kolech.

Se sedmou olympijskou kvalifikací za sebou plánovala 45letá Brazilka okamžitě vyměnit kolo za brusle.

Plánuje soutěžit v běhu na olympijských hrách v Pekingu v únoru, což by ji přivedlo k vyrovnání třetí nejvyšší olympijské účasti jakéhokoli sportovce a rekordu někoho z její země.

„Za krátkou dobu dojde k rychlému obratu,“ řekl Murao, který skončil na 35. místě z 38 začátečníků v závodech na horských kolech v zalesněných kopcích jihozápadně od Tokia. „V březnu jsme přestali (lyžovat) a poté jsem v dubnu, květnu, červnu a červenci absolvoval trénink na horských kolech. Nyní se vracím k trénování svalů, abych získal tu základní sílu.“

Mourao, která se narodila v hornatém brazilském městě Belo Horizonte, debutovala v horské cyklistice na aténských hrách v roce 2004. Soutěžila také o čtyři roky později v Pekingu – ano, byla by také první atletkou v létě a zimní olympijské hry ve stejném městě v únoru – předtím, než jste deset let pryč od sportu.

Během této doby ztratila žena ze země s teplým počasím políbeným sluncem ve sněhu srdce.


Ačkoli začala bruslit ve věku 29 let, Morao se zamilovala do všeho, co mnoho jejích krajanů nenávidí. To jí umožnilo využít skutečnosti, že jen málo Brazilců se účastnilo zimních sportů a kvalifikovalo se na zimní hry 2006 v italském Turíně. Po čtyřech letech ve Vancouveru se vrátila, přidala do svého repertoáru fotografii a kvalifikovala se na běh na lyžích a biatlon v Soči, poté se vrátila na brusle na hry 2018 v Pchjongčchangu.

READ  20 nejlepších romantických prázdninových filmů ke shlédnutí tuto zimu

Není jedinou Brazilkou, která letos soutěžila na své sedmé olympiádě. V Tokiu dosáhli tohoto standardu také fotbalista Formiga, žokej Rodrigo Pessoa a námořník Robert Scheidet.

Po šesti měsících v Pekingu ale žádný z nich neplánuje soutěžit.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *