Brazilský Bolsonaro čelí protestům a vyzývá k jeho odvolání

S prezidentskými volbami v Brazílii O rok později pochodovaly v sobotu desítky tisíc demonstrantů Rio de Janeiro, Sao Paulo a desítky dalších měst po celé zemi protestují proti prezidentu Jairu Bolsonarovi a vyzývají k jeho obžalobě v souvislosti s tím, jak jeho vláda zvládá pandemii.

Protesty, menší než protesty ve prospěch Bolsonara loni 7. září, prosazovaly levicové strany a některá odborová hnutí napojená na Dělnickou stranu bývalého prezidenta Luise Inacia Lula da Silvu. Je široce očekáváno, že da Silva bude kandidovat proti Bolsonarovi v brazilských prezidentských volbách 2. října 2022.

Demonstranti se shromáždili během protestu proti brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi a požadovali jeho soud nad tím, jak jeho vláda zvládne pandemii a obvinění z korupce při nákupu vakcín proti COVID-19 v brazilském Sao Paulu, v sobotu 2. října 2021 (AP Photo/ Andre Benner)
(AP Photo / Ostatní pera)

Syn brazilského prezidenta kritizoval marxistu de Blasia za to, že varoval svého otce před odchodem do OSN kvůli nedostatku očkovacích látek

Sobotní protest se zaměřil na prezidenta kvůli jeho špatnému zacházení COVID-19 pandemický. Bolsonaro, který nebyl očkován a obvykle nenosí roušku, snížil závažnost viru a během pandemie povzbuzoval davy. V Brazílii, zemi s 212 miliony lidí, zemřelo na COVID-19 zhruba 597 000 lidí. Demonstranti protestovali také proti vysoké inflaci základních položek, jako jsou potraviny a elektřina.

„Je velmi bolestivé sledovat destrukci zdraví a vzdělání a v zemi je tolik hladových lidí,“ řekla agentuře AP 75letá důchodkyně Marilena Magnano. „Potřebujeme Bolsonara zbavit vlády, jeho čas skončil.“

KLIKNĚTE ZDE a získejte APLIKACI FOX NEWS

Po celý rok prezidentova schvalovací hodnocení neustále klesala, ale stále je mnohem populárnější než předchozí prezidenti, kteří byli obviněni – naposledy Dilma Rousseffová z Labour Party v roce 2016.

READ  Trudeau kritizuje katolickou církev za to, že ignorovala její roli v domorodých školách مدارس

Od počátku Bolsonarovy administrativy bylo podáno více než 130 žádostí o obžalobu, ale předseda Sněmovny Arthur Lera a jeho předchůdce odmítli zahájit řízení. Rozdělení mezi opozici je hlavním důvodem, proč analytici považují za nepravděpodobné, že bude na liru vyvíjen dostatečný tlak k otevření procesu obžaloby.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *